Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

WhatsApp
Популярний месенджер WhatsApp недавно похвалився двома мільярдами користувачів. А значить їм користується буквально кожен третій житель планети. По функціях все стандартно: голосові дзвінки, відеозв’язок, обмін файлами, групові аудіо- і відеоконференції. WhatsApp працює на Windows, macOS як веб-сервіс, а також як мобільний додаток для Android і iOS.
Google Hangouts
Додаток Google Hangouts – зручний сервіс для спілкування від гігантів цифрової індустрії. У програмі можна просто переписуватися з друзями або колегами, дзвонити їм голосом або по відеозв’язку, влаштовувати групові дзвінки, чати або обмін файлами. Тут передбачений зручний імпорт контактів з телефонної книги (якщо вона прив’язана до пошти Gmail), а крім веб-версії, є додаток для Android і iOS.
Відеоконференції відбуваються прямо на сторінці Google+. Їх можна записувати, а потім поділитися через Google+ і YouTube.
Для початку роботи вам потрібно завантажити плагін Hangouts (або просто зайти на сайт сервісу), відкрити Gmail або Google+. Потім вибрати контакт співрозмовника, натиснути на ім'я потрібного користувача і на значок відео, щоб почати розмову. Вашій колезі на gmail прийде повідомлення із запрошенням на відеодзвінок, якщо у колеги вже було відкрито вікно пошти, то відеодзвінок з'явиться автоматично, користувачеві потрібно лише прийняти дзвінок. Щоб організувати групову зустріч, потрібно встановити прапорці поруч з іменами користувачів.
Учасники можуть підключатися по ходу бесіди, обмінюватися файлами з Google Drive, спільно працювати над нотатками та документами й зберігати файли на загальному віртуальному диску. Сервіс інтегрований з календарем Google, так що ви й ваші колеги можете призначати зустрічі один одному, а при відеодзвінках ділитися планами на тиждень.
Плюс в тому, що чати синхронізуються між вашими пристроями. Можна почати спілкування на комп'ютері, а продовжити на смартфоні. До речі, при повільному з'єднанні відеодзвінки працюють значно краще, ніж в Skype.
Всім користувачам необхідно мати акаунт Google, щоб користуватися сервісом. У Відео зустрічі можуть брати участь до 25 осіб, її тривалість не обмежена. Є функція «Hangouts в прямому ефірі» дозволяє транслювати заходи будь-якої кількості глядачів.
УВАГА! Google і Microsoft через поширення коронавіруса тимчасово надали безкоштовні тарифи для служб спільної роботи G Suite і Microsoft Teams. Наприклад, користувачі G Suite зможуть безкоштовно організовувати телеконференції на 250 осіб. Також на час епідемії Google зробив безкоштовним доступ до преміум-функцій сервісу для відеоконференцій Hangouts.
WeChat
Велика частина активних китайців спілкується в мережі через месенджер WeChat, крім того сервіс працює і по всьому світу. Користувачам доступні аудіо і відеодзвінки, групові чати, відеоконференції й обмін даними.
У китайській версії WeChat є багато цікавих функцій (наприклад, оплата онлайн-покупок), але в інших регіонах це просто адекватна і симпатична альтернатива Skype. WeChat працює на Windows, macOS, у веб-версії, а також є додатки для Android і iOS.
Appear.in
Сервіс Appear.in створений саме для швидкого і простого відеозв’язку. Користувачеві просто треба зайти на сайт, створити індивідуальне посилання і відправити його одному або декільком людям (максимум 8 осіб). Вони переходять по ньому і підключаються до загального відеочату. Якщо хтось боїться стороннього прослуховування, то є можливість блокування розмови. Appear.in працює як веб-сервіс, а також у вигляді додатків для Android і iOS.
Talky
Додаток Talky схожий за можливостями на Appear. in. Один з користувачів створює групу, кидає її шифроване посилання потрібним людям, і вони спілкуються в кількості до 15 осіб. Talky працює як веб-сервіс.
Viber
Популярний месенджер Viber відрізняється багатофункціональністю. У ньому є групи за інтересами, чати й групові кімнати. Звичайно ж, нікуди не поділися дзвінки на стаціонарні номери, аудіо та відео дзвінки, обмін файлами, наліпками та емодзі, а також відеоконференції. Viber працює на Windows, macOS, а також як додаток для мобільних операційних систем Android і iOS.
LINE
Ще один мегапопулярний месенджер з Азії – LINE. Додаток масово використовують в США, Південній Америці та на Сході, але програма також працює по всьому світу.
У LINE приємний і яскравий інтерфейс, безліч можливостей (аудіочати, відеочати, конференції, листування, обмін файлами та інше), включаючи дуже корисний імпорт контактів з телефонної книги. LINE працює на Windows, macOS як додаток на Android, iOS і Windows Mobile.
Facebook Messenger
Додаток може не тільки з’єднувати людей за допомогою відеодзвінків, чатів і спілкування, а й має вбудований редактор фотографій, обмін файлами, наліпки та інше.
Facebook Messenger доступний у веб-версії (найпростіша у використанні), а також на Android і iOS.
Google Duo
Google Duo – мабуть, найпростіший і мінімалістичний додаток в цьому списку. Програма заточена під відеодзвінки й оснащена простим і зрозумілим інтерфейсом. Крім відеозв’язку, є й аудіодзвінки, а також зручна інтеграція через телефонну книгу – при установці Google Duo додаток відразу покаже всі контакти з встановленою програмою.
У Google Duo є і фішка у вигляді функції Knock Knock – під час відеодзвінків співрозмовнику камера на його смартфоні включається відразу після початку дзвінка і показує все, що відбувається по той бік, навіть до підйому трубки. Головний плюс Google Duo – відмінна і невимоглива до мережі якість зв’язку. Головний мінус – відсутність групових відеодзвінків.
Google Duo працює у веб-версії, а також доступний на Android і iOS.
Tango
Додаток Tango – найбільш незвичайний у нашому топі. Через Tango можна не тільки дзвонити, створювати відеоконференції, чатитись і обмінюватися файлами – тут реалізована повноцінна соціальна мережа (схожа на Instagram), користувачі якої можуть не тільки дзвонити один одному натисканням однієї кнопки, але й спілкуватися і збиратися в групи за інтересами. Особливо запам’ятовуються вбудовані у відеодзвінки ігри. Додаток Tango є на Android і iOS.
Linphone
Linphone працює зі звичайними й груповими чатами, вміє дзвонити на стаціонарні номери й підтримує обмін файлами між співрозмовниками. Тут передбачена можливість здійснювати відео- та аудіодзвінки, а також організовувати аудіоконференції.
У програмі Linphone відкритий вихідний код, а значить вона вимагає мінімум ресурсів системи й відмінно працює навіть на старих комп’ютерах. Linphone доступний у Windows, а також як додаток для Android, iOS і Windows 10 Mobile.
Discord
Програма Discord отримала значні можливості й стильний дизайн. Є аудіо- та відеодзвінки, групові чати, листування, групи за інтересами й відеоконференції. Тут можна й обмінятися файлами, а запущена програма при цьому мінімально навантажує систему. Discord працює на Windows, macOS, у веб-версії, а також як додаток для Android і iOS.
Skype
Ця програма є класикою відеоспілкування. Skype працює на Android, iOS, Mac OS, Windows, Linux і інших платформах. Хоча зараз ми його більше розглядаємо як бізнес-додаток для спілкування, обміну файлами, ніщо не заважає вам використовувати його для приватних відеодзвінків.
Skype також дозволяє створювати текстовий чат з різноманітними зображеннями, графікою і смайликами, а також робити голосові дзвінки гарної якості. Дуже зручний для проведення великих відеоконференцій. Максимальна кількість людей під час безкоштовного відеодзвінка – 50 осіб.


Посилання на офіційні сайти додатків для відеоконференцій:

Linphone

Для Windows https://www.microsoft.com/ru-ru/p/linphone/9wzdncrdj0bq?activetab=pivot:overviewtab

Для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=org.linphone&hl=ru&gl=ru

Для iOS https://apps.apple.com/ru/app/id360065638

WhatsApp

Для Windows https://www.whatsapp.com/download/

Для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=ru&gl=ru

Для iOS https://apps.apple.com/ru/app/id310633997

Google Hangouts

Веб версія https://hangouts.google.com/

Для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.talk&hl=ru&gl=ru

Для iOS https://apps.apple.com/ru/app/id643496868

Google Duo

Вебверсія https://duo.google.com/about/

Для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.tachyon

Для iOS https://apps.apple.com/app/apple-store/id1096918571?pt=9008

Talky

Додаток працює як вебсервіс https://talky.io/

Viber

Для Windows https://www.viber.com/ru/download/

Для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip

Для iOS https://apps.apple.com/app/viber-free-phone-calls/id382617920

Facebook Messenger

Вебверсія https://ru-ru.facebook.com/messenger

Для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=ru

Для iOS https://apps.apple.com/ru/app/messenger/id454638411

Zoom

Офіційний сайт https://zoom.us/

Для завантажень https://zoom.us/download

Skype

Офіційний сайт  https://www.skype.com/

Для завантажень https://www.skype.com/en/get-skype/

Безкоштовний конференц-зв’язок (правила та пояснення на офіційному сайті) https://www.skype.com/ru/free-conference-call/

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея