Скачати презентацію в форматі pptx

Пам'яті Синьова Михайла Анатолійовича
Серед справжніх українців, які не пожаліли свого життя за Україну, є й наш земляк, Синьов Михайло Анатолійович, який сьогодні, 25 травня, мав би відзначати 29 років від дня свого народження.
Народився в 1992 році у м. Ішимбай, громадянин України. Захищав нашу країну в складі 17-ї окремої танкової бригади ЗС України у званні солдата. Трагічно загинув 5 серпня 2016 р. в районі сел. Спірне, Бахмутський район, Донецька область. Похований в с. Острогірськ  Миколаївської області. 
Вічна пам'ять полеглому Герою України!
Детальніше...
День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Війна забирає життя не лише у дорослих, а й у дітей. Починаючи з 2014 року внаслідок російської збройної агресії проти України загинуло понад 240 дітей, до 500 дітей отримали поранення і травми та понад 50 дітей пропали безвісти. За 100 днів мільйони дітей зазнали гірших наслідків, аніж під час Другої світової. За 100 днів війни росія вбила у 3 рази більше маленьких мешканців Донецької області, ніж за всі попередні 8 років. Людська свідомість не сприймає великі числа. За цими числами стоїть Біль… зруйновані цілі родини. Маленькі особистості, які навіть не встигли побачити, що таке життя.

Детальніше...
До Дня Героїв Крут
До Дня пам'яті Героїв Крут у Врадіївській публічній бібліотеці для дітей заступником директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В. був опублікований міні-репортаж "Пам'ятай про Крути". Задля зменшення небезпеки епідеміологічної ситуації акція була проведена повністю віртуально. З відеозаписом міні-репортажу ви можете ознайомитися за посиланням:
Детальніше...
День Соборності України в дитячій бібліотеці
22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. З нагоди цієї важливої історичної дати 20 січня 2022 року у центральній бібліотеці для дітей пройшла година державності «Соборність України», з метою відродження паростків духовності, пробудження у своїх користувачів зацікавленості до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності.
Детальніше...
«Хай квітне щаслива моя Україна»
День Незалежності України – це свято, цінність якого сьогодні розуміє кожен українець. Впродовж останніх років нам довелося відстоювати свою незалежність: хтось виконує свій обов’язок на передових позиціях, інші - працюють задля розвитку своєї Батьківщини. Це свято відзначається в усіх куточках України – від сходу до заходу, від великих міст до маленьких містечок, від масштабного параду на майдані Незалежності до локальних заходів. Але щорічно 24 серпня всі ми маємо змогу віддати належне своїй маленькій незалежності, що поєднується в велику та сильну, визнану всім світом, Незалежність України! 
Детальніше...
Пізнавальна година "Острів читання на планеті Земля"

1 червня 2021 року у Врадіївській центральній бібліотеці для дітей було проведено пізнавальну годину "Острів читання на планеті Земля". Бібліотекарі підібрали найцікавішу літературу, для того щоб познайомити молоду зміну з чарівним світом дитячої книги. Працівники бібліотеки допомогли усвідомити дітям, що книга багатогранна - її можна використовувати як для отримання нових знань, практичних навичок, так і для відпочинку.

Детальніше...
Виставка-безлад "Літо без нудьги"

28 травня 2021 року працівники Врадіївської центральної бібліотеки для дітей провели виставку-безлад на свіжому повітрі "Літо без нудьги". Бібліотекарі підібрали цікаву дитячу літературу та заохотили дітей до читання - головного способу отримувати знання. Також літературний захід мав на меті розширити обізнаність маленьких користувачів про те, які саме книги доступні для читання у Врадіївській центральній бібліотеці для дітей. Спеціалісти запросили дітей до регулярного відвідування бібілотеки.

Детальніше...
Конкурс читців поезії «Чарівне слово Кобзаря»
«Чарівне слово Кобзаря». Під такою назвою 9 березня у Врадіївській центральній дитячій бібліотеці пройшов  конкурс читців поезії, присвячений Дню народження Тараса  Григоровича Шевченка.
У конкурсі взяли участь учні 5-6 класів, які читали поезії Тараса Шевченка. Виступи учасників конкурсу оцінювалися журі за критеріями: рівень виконавської майстерності, дикція, постановка голосу, культура мовлення та сценічної поведінки.
Детальніше...
До 150річчя від народження Лесі Українки

До 150річчя з дня народження Лесі Українки Врадіївська центральна районна бібліотека для дітей ініціювала домашні дитячі читання віршів видатної української поетеси. Також бібліотекарі підготували книжкову виставку для маленьких відвідувачів. При ознайомленні користувачі дотримувалися правил протиепідемічної безпеки.

Детальніше...
Небесна Сотня - нові герої України

До річниці розстрілу Небесної Сотні - сумної сторінки в історії України - Врадіївська центральна районна бібліотека для дітей підготувала підбірку-віртуальну виставку книг про історію Майдану - від його початку й до жертви більше ста українців - справжніх Героїв, що ціною свого життя дали Україні шанс наблизитися до справедливого, громадянського суспільства.

Детальніше...
Болюча пам'ять Афгану

12 лютого у Врадіївській центральній бібліотеці для дітей працівниками Бабій В.С. та Ройбул Л.В. було проведено освітньо-історичну зустріч з учнями 7-х та 8-х класів загальноосвітніх шкіл району "Болюча пам'ять Афгану".

Спеціалісти ознайомили дітей з тематичною виставкою, книгами спогадів учасників тих подій, згадали земляків, що віддали своє здоров'я і життя на вівтар непомірних зовнішньополітичних амбіцій Радянського Союзу.

Метою заходу було виховання у підростаючого покоління громадянської свідомості, відповідальності за життя майбутніх поколінь. Пропагувалися їдеї гуманізму та пацифізму. 

Всі учасники зустрічі дотримувалися протиепідемічних заходів.

Детальніше...
Сучасна література для дітей - огляд
Огляд сучасної української літератури - аналіз, перспективи розвитку, актуальні автори, особливості світосприйняття дитини. Лікбез для батьків
Детальніше...
Врадіївська центральна дитяча бібліотека - що читати дітям та з дітьми під час карантину

2020 рік виявився складним для бібліотек України. Не стала виключенням і Врадіївська центральна дитяча бібліотека. Для того, щоб не обділяти дітей відсутністю читання, наші спеціалісти рекомендують батькам вибрати для читання дітям книги за списком, відібрані Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва:

 

 

 

 
Класика
1. Андієвська Емма. Казки Емми Андієвської.
2. Білоус Дмитро. "Диво калинове". Поезія
3. Васильченко Степан. "Приблуда".
4. Винниченко Володимир. "Федько-халамидник", "Кумедія з Костем".
5. Вінграновський Микола. "Сіроманець".
6. Гуцало Євген. "Лелеченя".
Детальніше...
Вечір пахне казкою, а мамині руки-ласкою

До Міжнародного жіночого дня  у Врадіївській районній дитячій бібліотеці відбулося свято " Вечір пахне казкою, а мамині руки-ласкою", організатором якого були працівники дитячої бібліотеки.Учасниками та глядачами стали читачі закладу  - учні 1-х класів однієї із шкіл райцентру – Врадіївської ЗОШ №1, та їхні батьки. Метою заходу визначено виховання патріотизму, формування причетності до кращих народних традицій, застосування їх у житті. Діти підготували поробки та вірші, присвячені мамам та бабусям. Діти подарували «промінчики побажань» кожній мамі та бабусі. Такі заходи об'єднують та виховують любов до матері та бабусі, повагу до сімейних цінностей.

Детальніше...
80 років від дня народження Ганни Чубач
6 січня 2021 року - 80 років від дня народження Ганни Танасівни Чубач, української поетеси.
 
Народилася Ганна Танасівна Чубач у переддень Різдва, 6 січня 1941 року, в селі Плоске Муровано-Кироловецького району на Вінниччині в сім'ї хліборобів.
 
Закінчила вечірню школу робітничої молоді, факультет журналістики Українського поліграфічного інститут та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. М. Горького в Москві.
 
Працювала в редакціях газети „Літературна Україна” та журналу „Дніпро”.
 
Авторка 30 поетичних збірок („Журавка” (1970), „Жниця” (1974), „Ожинові береги” (1977), „Заповіти землі” (1978), „Срібна шибка” (1980), „Святкую день” (1982), „Житня зоря” (1983), „Листя в криниці” (1984), „Літо без осені” (1986) та інших) й понад 200 естрадних пісень.
 
За назвою першої ліричної збірки друзі одразу ж стали називати її ясноокою Журавкою.
Детальніше...
Результати #eko-challenge

Вже котрий рік скаутський патруль "Опора" на базі Врадіївської ЗОШ №3 організовує акції по прибиранню навколишнього середовища Врадіївщини від сміття, залишеного людьми. Цього спекотного літа скаути прибирали не тільки ліси, а й території навколо водних об'єктів - на жаль, врадіївчани не слідкують за тим, скільки сміття залишається після них. В рамках #eko-challenge було зібрано значну кількість переважно пластикового та скляного сміття.

Відео-презентація: https://www.youtube.com/watch?v=6JKVY26IKYo

Будь ласка, не смітіть! Прибране після себе сміття після пікніку скаже про людину дуже багато - це і піклування про природу, й збереження територій та фауни в чистоті для своїх дітей та онуків, і просто чистоплотність.

Детальніше...
Станьмо разом на варті нашого довкілля!

Врадіївська ЦБС з 15 червня по 15 липня 2020 року проводить обласний краєзнавчий  #еко_challenge2020 «Станьмо разом на варті нашого довкілля!». Основною метою Еко-challenge є привернення уваги українців до непоправної шкоди, завданої довкіллю України, екологічних проблем, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму, посилення активних спільних дій бібліотек Миколаївської області в залученні Інтернет-спільноти до вирішення екологічних проблем. З Порядком проведення обласного краєзнавчого еко-challenge можна ознайомитись на офіційному сайті бібліотеки за посиланням: poryadok-provedennya-oblasnogo-krayeznavchogo-eko-challenge.pdf

 

Детальніше...
Єднаємо душі словом Кобзаря

«Єднаємо душі словом Кобзаря!». Під такою назвою у Врадіївській районній бібліотеці для дітей 10 березня 2020 року пройшов конкурс читців, присвячений пам'яті Т.Г.Шевченка. Слухачі переконались у високій художній довершеності Кобзаревого слова, в розумінні його високої Правди. В ході проведення конкурсу учасники виявили високий рівень знань з біографії та творчості Т.Г.Шевченка, коли відповідали на запитання клоуз – тесту. Всі читці гідно виступили, продемонструвавши високу майстерність декламування.

Детальніше...
Пам'ятаймо Героїв Крут

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. До цього визначного дня у Врадіївській ЦДБ був проведений вечір-реквієм "Пам'ятаймо Героїв Крут". Бібліотекарі разом з учнями Врадіївської ЗОШ №3 пройшли сторінками найславетнішого бою молодої української держави. Запрошені декламували вірші, розповідали історії визвольних змагань, захоплювалися мужністю молодих воїнів, майже дітей, що не побоялися  покласти своє життя на вівтар Незалежності та Свободи.

Детальніше...
Україна : Соборна, вільна, сильна

22 січня 2020 року Врадіївською районною бібліотекою для дітей було проведено історичний хронограф «Україна : Соборна, вільна, сильна», для дітей 6 – го класу Врадіївської ЗОШ№1. Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомилися з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львом та Івано – Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Крім того, в рамках даного заходу з дітьми було проведено «міні – проект», де діти створювали країну мрії та зазначили, які саме правила діятимуть на території їхньої країни.

Детальніше...
Небесна сотня – герої нашого часу

21 листопада в нашій державі відзначається День Гідності і Свободи. В історії України було багато трагічних періодів і подій. В наш час в історію ввійшла ще одна подія – Майдан, який змінив нашу державу. Врадіївська районна бібліотека для дітей провела урок пам'яті «Небесна сотня – герої нашого часу» на якому були присутні учні 6 – Б  класу, керівник  класу Сімова Т.А..  Під час уроку присутні дізналися про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. На заході були використані відеоматеріали на цю тему та була оформлена книжкова виставка «Герої небесної сотні».

Детальніше...
Ми - Європейці!

Ми живемо в Україні, яка уже є частиною Європи за географічним положенням та за способом життя. На сьогодні наша країна дуже тісно пов’язана з багатьма країнами Європейського Союзу як у економічному співробітництві, так і культурними і родинними зв’язками. Тому своє майбутнє українці пов’язують з як найшвидшим вступом до європейського товариства. У цьому році в Україні День Європи відзначали  18травня. У Врадіївській  районній бібліотеці для дітей 17 травня 2019 року пройшла інформаційна мозаїка «Ми - Європейці», на якому були присутні учні 6 – го класу Врадіївсьої гімназії. Захід проводився з метою розширення знань учнів про історію створення Європейського Союзу та теперішній геополітичний стан ЄС. Під час заходу присутні ознайомилися з мультимедійними презентаціями «Міста – острови Європи» і «Найменші країни Європи».

Детальніше...
Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі

6 грудня 2018 року у Врадіївській центральній бібліотеці для дітей відбулася творча зустріч учнів 2-х класів Врадіївської ЗОШ №1 з миколаївською письменницею Ангеліною Кріхелі, та презентація її книги «Найденыш».  Ангеліна Кріхелі  — журналіст, письменниця, член Національної Спілки журналістів України (з 2014 року), Літературного об’єднання «Зоря» (2003-2016 рр.). Її  дитячі книжки,  «Найденыш» та «Как Котенок правду искал»,  несуть добро, вчать дітей товаришувати і любити. 

Детальніше...
Міжнародний День захисту дітей 2018

З нагоди відзначення 1 червня Міжнародного дня захисту дітей уВрадіївській районній бібліотеці для дітей було проведено літературно – розважальне  свято «Хай сонце і  квіти всміхаються дітям», на якому були присутні діти з особливими потребами району, яких супроводжували батьки.  Свято провели бібліотекарі Бабій В.С та Кочержинська О.В.  за підтримки та  співпраці реабілітаційного центру та аніматора з Будинку творчості. Діти активно приймали участь у конкурсах та вікторинах. В кінці програми діти отримали подарунки.

Детальніше...
Посвята в читачі у Врадіївській ЦДБ

4 травня 2018 р. дитячою районною бібліотекою проведено літературно-музичне свято «Посвята в читачі». Серед запрошених учні 1-В класу Врадіївської ЗОШ №1(класний керівник Доценко Олена Миколаївна), яким були вручені емблеми юного читача. Дітям в ході заходу була продемонстрована літературно-музична композиція,  до якої задіяні учні 3, 4-го та 6 класів. Захід організували та провели бібліотекарі Савчук С.І. та Бабій В.С.

Детальніше...
Шевченко на шляху до вічної слави генія

„Шевченко на шляху до вічної слави генія” - саме під такою назвою пройшов 23 березня 2018 року у Врадіївській районній бібліотеці для дітей бібліотекарем Кочержинською Ольгою Віталіївною огляд творчості великого українського поета Тараса Шевченка у рамках відзначення 204-річниці з дня народження.  На захід були запрошені учні 8 – го класу Врадіївської ЗОШ №1 під керівництвом вчителя української мови та літератури Сімової Т.А.. Діти познайомилися із творчою діяльністю Т. Г. Шевченка, його найвідомішими витворами мистецтва, розширили свої знання про життєвий і творчий шлях Кобзаря. Оглядаючи творчий шлях митця, присутні на заході ще раз переконалися, що вся його творчість міцно пов'язана зі своїм часом, виросла з цієї дійсності та всією суттю спрямована в майбутнє.

Детальніше...
«Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни»

Голодомор став страшною трагедією для українського народу. В історичній літературі немає одностайності щодо причин голодомору 1932 – 1933 років. До Дня пам'яті жертв голодоморів та у зв'язку з виконання Указу Президента "Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" у  Врадіївській центральній районній бібліотеці для дітей організована  книжкова виставка  «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни».

Детальніше...
Читаємо твори Рутківського
18 квітня 2017 року розпочалася обласна літературна акція День читання: «Читаємо твори   В.Г. Рутківського», присвячена 80-річному ювілею автора.
 
Врадіївська  районна  бібліотека для дітей взяла активну участь в акції та провела  огляд творчості «Доторкнутися до безмежжя вічної доброти» за творчістю  В.Г.Рутківського, на якому були присутні 20 користувачів нашої бібліотеки, учні  6 – го класу. Діти знайомилися з цікавими біографічними відомостями про письменника, пригадували знайомі твори, зачитували уривки та характеризували літературних героїв. 
Детальніше...
Мовознавчий турнір «Знавці рідної мови»

У Врадіївській районній бібліотеці 2 грудня 2016 року для дітей 7 – го класу Врадіївської ЗОШ №1 пройшов мовознавчий турнір «Знавці рідної мови». Хлопці та дівчатка брали участь у грі – вікторині «Юні мовознавці», у конкурсі «Друзі мови». Діти змагалися у швидкості і правильності виголошення скоромовок українською мовою. Конкурс «Рідна мова» виявив знавців прислів'їв та приказок про мову. Тематична бесіда «Джерела української писемності» зацікавила читачів екскурсом в історію становлення писемності в Україні. Підсумком заходу стало нагородження команд грамотами.

Детальніше...
День захисника України
Середина жовтня, надворі дивовижна осінь. 14 жовтня — особливий день, коли переплітаються релігійне та державне, народне та військове свята. День українського козацтва. Покрова Пресвятої Богородиці. Річниця створення Української Повстанської Армії. До цих подій додалася ще одна: саме 14 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ №  806/2014 «Про День захисника України».
Детальніше...