Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Історія Гуляницької бібліотеки – філії

    Гуляницьке – центр сільської ради, розміщений в 15 км на південь від районного центру. Сільській раді підпорядковані села Йосипівка, Филимонівка, Капітанівка,Тарасівка.

Село Гуляницьке було засноване в 1922 році селянами  - переселенцями із с. Сирове  і назване на честь активного учасника громадянської війни Трифона Марковича Гуляницького. Тут поселилися працьовиті, добрі, веселі люди. Цього ж року до Гуляницької сільської спілки  під назвою «Наша  Нива» приєдналися жителі вище вказаних сіл,  головою було обрано  Радіона Дунько.

В цей час в селі було створено органи державної влади. Першим головою сільської ради був М. Соліцький, під час керівництва якого були зроблені перші соціальні перетворення.

Люди прагнули до  знань. В 1925 році в селі Гуляницьке було відкрито хату-читальню. В 1926 році вони з'явилися в Юріївці та Тарасівці. 

В хатах-читальнях  збиралися після роботи селяни, куди вони приносили книги, що зберігалися у їх домівках. Під час Великої Вітчизняної війни хати-читальні Гуляницької сільської ради припинили своє  існування. 

В серпні 1941 року село було завойоване ворогами. Настав важкий час фашистсько-румунської  окупації. Ті дні, які стали великим випробуванням для жителів села, відображені у спогадах Івана Васильовича Дулдієра. А вже в 1945 році дві хати-читальні відновили свою роботу  в селах Гуляницьке та Юріївка. В 1946 році село починає заліковувати рани. Розпочинається будівництво клубу в селі Юріївка силами місцевого населення та за рахунок  коштів господарства, тут же було розміщено і сільську бібліотек книжковий фонд якої  складав 146 одиниць.

Це була красива споруда на два крила , що розмістилася в сільському парку.  На той  час це було єдине місце, де могли зустрічатися після важкої роботи односельчани. До клубу сходилися жителі сіл Тарасівка, Степанівка, Капітанка, Гуляницьке. 

Першим бібліотекарем була Трупченко  Тамара Василівна - молода дівчина, яка дуже  любила свою роботу. Вона залишилася вірною своєму покликанню і рік за роком збирала по крупиночці  і впорядковувала бібліотеку.

Перший бібліотекар Трупченко  Тамара Василівна

Особливо любила відвідувати бібліотеку малеча. Адже вдома не у всіх були книги.

     В  1967 році побудували клуб на  центральній садибі сільської ради в селі Гуляницькому. І бібліотека переїхала в праве крило клубу. В цей час прийняла бібліотеку Сетір Тетяна Володимирівна. Бібліотека знаходилася в двох кімнатах. Почав діяти абонемент та читальний зал. Бібліотекар не мала спеціальної  освіти,  але  зуміла організувати свою роботу так, щоб бібліотека користувалася широкою популярністю серед жителів села.

    Організувати масовий захід не складало ніяких проблем бо люди йшли до клубу і бібліотеки, із задоволенням вислуховували все, що їм пропонував працівник.

    Особливо багато відвідувачів було у вихідні та святкові дні.  Фонд   складав 2183 екземплярів  і обслуговувался 300  читачів.

     В 1970 році відкрилася Гуляницька  восьмирічна школа. Це чудова двохповерхова   споруда відкрила двері дітям до знань. Оскільки школа знаходилась між селами Гуляницьке і Юріївка, а бібліотека в центрі села  Гуляницьке, дітям далеко було ходити в палац книги, на  сесії сільради було вирішено в 1970 році перевезти  бібліотеку в приміщення     сільської ради, де вона знаходиться до нашого часу.

    В 1972 році  до  Гуляницької бібліотеки призначили  молодого спеціаліста Чернегу Валентину Миколаївну.

    До неї потяглися люди.  В бібліотеці завжди було людно. Це була майстриня своєї справи. Вона займалася обслуговуванням читачів, проводила масові заходи, йшла на  зустріч кожному бажанню читачів, тому  користувалася високим авторитетом серед односельчан.

   В 1974 році у зв’язку із від’їздом  Чернеги  В.М. бібліотеку прийняла Гилко Світлана Іванівна, яка успішно продовжила розпочату справу і пропрацювала до 1979 року.

    В 1979 році бібліотеку прийняла Дуденко  Марія Онуфріївна.

    Бібліотекарі завжди допомагали розкрити роль та значення книги в житті    людини, підказували, як вибрати літературу за допомогою каталогів та картотек. Бібліотекар прикладав всі зусилля для того, щоб задовольнити потреби читачів  із шкільної програми.

    З травня 2003 року  працює   бібліотекарем  Рабулець Євгенія Дмитрівна.

Рабулець Є.Д. на уроці української літератури під час проведення шевченківських днів. 2004 рік

При  Гуляницькій сільській бібліотеці працює клуб молодої сім’ї та юних любителів природи .

    Прищеплювати молоді любов до своєї країни, рідного краю – невід’ємне  завдання бібліотек. З цією метою в бібліотеці організовано краєзнавчий   куток, виставку, перегляд літератури.

      В бібліотеці зібраний матеріал з історії становлення незалежності України, розвиток нашого регіону з часу створення до сьогодення. А тому постійними відвідувачами є ,насамперед, учні  школи, які мають можливості підібрати необхідний матеріал для  написання творів,  рефератів. Тут шкільна молодь черпає інформацію про звичаї, традиції, обряди, пам’ятні  місця  відомих людей минулого та сьогодення.

Представники шкільної молоді під час підготовки до засідання клубу «Юні любителі природи». 2012 рік

Сьогодні в бібліотеці обслуговується 400 відвідувачів,  книжковий фонд -11 000 екземплярів.

Бібліотека - це життя книг у часі, а бібліотекар знайомить нас з новинками літератури,  допомагає у виборі книг, виступає через книгу у ролі порадника в скрутних життєвих обставинах.

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея