Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Сторінками історії Новопавлівської бібліотеки – філії Врадіївської ЦРБ

У 1930 році в пристосованому поки що будинку (Нардом) організувався драматичний гурток. Майже щовечора збиралась молодь, проводились читки газет, журналів. Люди потяглися до книг, газет, до знань.

    У 1931 роців культурна революція прийшла і в  село Новопавлівка - відкрилися двері школи, клубу, бібліотеки  з книжковим фондом 5550 книг.

      Під час Великої Вітчизняної війни вся література була знищена німецькими окупантами. В післявоєнні роки колгосп ім. Карла Маркса збудував Будинок  культури із глядацьким залом на 500 місць. В приміщенні закладу виділили дві кімнати для бібліотеки.

    Відбулися зміни в побуті і звичаях, все населення  від малого до старого відвідує бібліотеку. Культурно і весело проводяться радянські свята.

    У 1962 році в бібліотеці налічується 6660 книг, читачів -810. Газети, журнали і художня література стали життєвою потребою трудящих  села Новопавлівки.

  Першим бібліотекарем села працювала Маньковська Людмила Іванівна, потім на зміну їй пришла Коргуз Олександра Максимівна.

       Новопавлівська бібліотека – філія, почала обслуговувати не тільки людей свого села, а й сіл Ковалівка та Біляєво. Завідуюча Новопавлівської сільської бібліотеки Тамара Миколаївна Руденко  щотижня ходила до колгоспників, які працювали на фермах, мехзагонах, про що свідчать архівні публікації районної газети,   носила їм художню літературу, відкривала  книжкові виставки, проводила  бесіди.

 В 70-ті роки  сільська бібліотека – центр агітаційної та пропагандистської роботи  радянського способу життя. Разом з партійною та комсомольською організаціями бібліотекар проводить заходи, де знайомить населення з актуальними проблемами соціалістичного будівництва. Крім роботи з читачами, в бібліотеці організовують виставки літератури. Підбирались матеріали  відображених в документах партії та уряду.

      З кожним роком в бібліотеці збільшується книжковий фонд,  у 1979 році він складав майже 9000 книг. Користувалися послугами бібліотеки 1050 чоловік, книговидача склала 21000 книг.

Книжкові кутки на політичну, атеїстичну та інші теми оформляла  Жулавська Ніна Сергіївна, яка працювала завідуючою бібліотеки. З школярами місцевої школи проводяться голосні читки художньої літератури, бесіди, перегляди літератури. Почесну місію сіяча доброго, розумного, вічного серед сільського населення продовжили
 Шеремет  Любов Василівна,  Миргородська Наталя Дмитрівна, Варкалець Валентина Володимирівна. 
Тривалий час  (з 1980 по 2012 рік) завідуючою працювала Тимошевська Ніна Іванівна.
Тематичний вечір «Трезвость -  норма жизни.» 1981 рік
Їй на зміну прийшла Єремеєва  Ольга Олексіївна. Тут створено фольклорно – драматичний гурток  «Барвінок» з учнів 1 – 6 класів,  дошкільнят, які в своєму репертуарі мають українські народні пісні, казки.  Фольклорно – драматичний гурток «Барвінок» приймає участь в різних культурно – масових заходах села Новопавлівки та перебуває участь в тісній взаємодії з Новопавлівським Будинком культури. Продовжується робота з  інвалідами,  пенсіонерами.
Фольклорно – драматичний гурток  «Барвінок». 2011 рік

В Новопавлівській бібліотеці – філії налічується 15485 книг, 600 читачів. Проводяться літературні ранки, проходять обговорення книг, бесіди,  створюються книжкові виставки, тематичні полиці. Велику увагу приділено збереженню духовних традицій рідного краю, що відображається в виставковій роботі, проведенні різноманітних масових заходів.

Працюючи з літературою про рідний край в бібліотеці, читачі при допомозі працівника закладу закріплюють навички пошукової роботи, розширюють свій кругозір, збагачуються новими знаннями, вчаться працювати з додатковою літературою. Разом з читачами Ольга Олексіївна зібрала цікавий матеріал, з історії виникнення села   Новопавлівка, та відкриття першої   сільської бібліотеки, про який повідомили старожили, бібліотекарі- ветерани, архівні документи.  Результатом кропіткої роботи бібліотекаря та сільських користувачів- краєзнавців став випуск брошури: «Історія рідного села» .

Щоб залишатися цікавою, привабливою і потрібною для користувачів Новопавлівська сільська бібліотека сьогодні за рахунок розширення сфери своїх послуг намагається бути поміченою, вдається до найрізноманітніших заходів: пошуку спонсорів та меценатів, всякого роду оформлень, ремонту приміщення. Співпрацюючи з сільською громадою знаючи її проблеми і уподобання бібліотекар урізноманітнивши послуги перетворила заклад із суто інформаційного у культурно–дозвіллєвий центр.

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея