Події

Чорнобиль не має минулого часу

Чорнобиль не має минулого часу

Проведення професійного семінару

Проведення професійного семінару

Свіча, запалена від серця

Свіча, запалена від серця

Безсмертна Леся Українка

Безсмертна Леся Українка

Життя вони віддали Україні

Життя вони віддали Україні

Небесна Сотня - нові герої України

Небесна Сотня - нові герої України

Афганістан - то біль і смуток

Афганістан - то біль і смуток

День соборності України 2021

День соборності України 2021

Віртуальна виставка - цифрові технології

Віртуальна виставка - цифрові технології

Вшануємо Михайла Старицького

Вшануємо Михайла Старицького

Миколаївська область - захворюваність COVID19

Миколаївська область - захворюваність COVID19

Тут пам’ять народу живе

Тут пам’ять народу живе

E-mail розсилка літератури

E-mail розсилка літератури

80 років від дня народження Ганни Чубач

80 років від дня народження Ганни Чубач

Міжнародний день людей з інвалідністю

Міжнародний день людей з інвалідністю

Всесвітній день інформації

Всесвітній день інформації

Свічка пам’яті бринить сльозами

Свічка пам’яті бринить сльозами

Ситуація розповсюдження COVID-19

Ситуація розповсюдження COVID-19

Моя Україно прекрасна

Моя Україно прекрасна

Прапор – це наша перемога

Прапор – це наша перемога

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Моя Україно прекрасна

День незалежності України – державне свято, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР «Акту   проголошення незалежності України».

Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її.

Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Історія формування української держави має тисячолітню традицію. Її початком є існування Антської держави, державного об’єднання полян Русі, згодом об’єднання Руської держави з центром у Києві. З розпадом Київської Русі традиції державності перейшли до Галицько-Волинського князівства. Далі було Литовсько-Руське велике князівство, у складі якого Київська і Волинська землі користувалися значною автономією. У 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.

Більшовицький переворот 1917-го року в Україні позначився підйомом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив про створення Української Народної Республіки – УНР. У положеннях цього документа       підтверджувались всі основні права і свободи, здобуті під час Всеросійської буржуазно-демократичної революції, зокрема: свобода слова, друку, зборів, віросповідань, зібрань, союзів, страйків, скасування смертної кари і т. п.

Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити  ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Усвідомлюючи свою неспроможність самостійно протистояти більшовицьким військам, український уряд звертається за допомогою до Німеччини.

Союз з Німеччиною спершу видався вдалим варіантом, так як більшовиків вдалося відтіснити з захоплених ними земель. Тільки тепер Україна опинилася у владі сильного колишнього союзника. Німеччина надсилає свого намісника, який силою був поставлений над народом і починається період німецької окупації українських земель.

З 1918 по 1919 роки Україна втягнута в громадянську війну, закінчення якої було відсвятковано проголошенням незалежності Української Радянської Соціалістичної Республіки. Прийняття акта про незалежність республіки пройшло в Києві в березні 1919 року під час Всеукраїнського з'їзду Рад.

Щоб виключити подальші військові конфлікти між урядом нової республіки і РРФСР підписується угода. Вона стосувалася співпраці в господарських та військових питаннях. Проголошувався початок ведення спільного господарства та розвитку промисловості. 28 грудня 1920 року, день підписання вищезазначеного договору, став черговою перешкодою на шляху до незалежності. Тепер український народ опинився в підпорядкуванні РРФСР, яке тривало до кінця ХХ століття. Лише з розпадом Радянського Союзу Україні випаде черговий шанс поборотися за свою незалежність.

Спроба державного перевороту в СРСР у серпні 1991 виявила повну залежність союзних республік-держав від розвитку подій у Москві, їхню беззахисність. Тільки повний провал московського путчу зберіг Україну від втрати національного суверенітету та повернення її до тоталітарних часів. З огляду на це 24 серпня 1991 в Києві розпочала роботу позачергова сесія Верховної Ради УРСР.

Цій події передувало прийняття Верховною Радою Української РСР 16 липня 1990 р. «Декларації про державний суверенітет України» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-12#Text.

З доповіддю про політичну ситуацію в країні виступив Голова Верховної ради України Л. Кравчук. Зі співдоповідями виступили народні депутати О. Мороз – від більшості та I. Юхновський – від опозиції.

У доповіді й співдоповідях висловлювалася єдина думка про необхідність вжити рішучих заходів щодо захисту суверенітету України.

Надвечір 24 серпня 1991 р. позачергова сесія Верховної Ради УРСР (392 депутати – «за», 4 – «проти») проголосила Акт незалежності України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1427-12#Text.

Відтепер, у цей день, Україна святкує не тільки свою незалежність, але і новий день народження. Так  почався її шлях у майбутнє, як самостійної держави з правом виступати на політичній арені, говорити від свого імені, планувати подальший розвиток і зміни в країні.

Акт проголошення незалежності України – це документ великої історичної ваги, який, відновивши історичну справедливість, став закономірним наслідком процесу розвитку українського народу.

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея