Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Великовеселівської бібліотеки

Перша бібліотека відкрилася в селі в 1927 році. Вона називалась хата – читальня. В ній  проводилися читання вголос, бесіди, лекції, доповіді, політичні інформації, організовувалася художня самодіяльність. Хата – читальня   відігравала значну роль у ліквідації неписемності селян та поширенні серед них сільськогосподарських знань.  У ті часи книжковий фонд поповнювався комсомольцями.

     В 40 роки бібліотека не мала приміщення і практично припинила своє існування, бо це був період війни і розрухи.

   З 1946 по 1955 року біблотека існувала як приклубна, де бібліотекарем та завідуючою сільським клубом була Журжарова Г.К. 

   В 1970 році збудували Будинок культури, куди і перемістилася бібліотека. Фонд в той час становив 5000 примірників.

  В цьому ж році з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження В.І.Леніна, бібліотекаря Рабцуляк Лідію Павлівну нагороджено ювілейною Почесною грамотою.

Рабцуляк Лідія Павлівна, завідуюча Великовеселівською б-ф, 1967-1982рр

З 1970 по 1982 роки заклад носив звання «Біліотека відмінної роботи».

   1 січня 1978 року бібліотека пройшла централізацію і зарахована до Врадіївської ЦБС, як Великовеселівська  біблотека – філія.   В приміщенні,  що відвели під бібліотеку, книги розташовувались на столах аж до стелі. Фонд бібліотеки становив майже 5000 примірників і обслуговувалось 300 читачів.

Бібліотека мала два відділення : дитяче і доросле. Весь цей час, 35 років, на посаді завідуючої працювала Рабцуляк Лідія Павлівна «Ветеран праці», і в 1982 році   посаду передала Ліщинській Фаїні Федорівні.

В 1994 році в бібліотеці нараховувалось майже 9000 примірників книг.

У 1996 році бібліотеку передали на баланс колгоспу. Це були важкі часи, поповнень до фонду не було, але попри всі негаразди фонд бібліотеки зберігся. На цей час у бібліотеці був організований клуб за читацькими інтересами «Колос».

У 2001 році бібліотека знов перейшла до Врадіївської ЦБС.

Через три роки у 2004 році завідуючою бібліотеки – філії стала Черкес Людмила Іванівна. Фонд бібліотеки становить 9 890 примірників.  У зв’язку  з  аварійним становищем приміщення, восени 2005 року сільською радою було прийнято рішення про переміщення сільської бібліотеки до сільського  готелю. Бібліотека складалася з двох кімнат: дитячої та дорослої,  що обслуговувала людей похилого віку, інвалідів, співпрацювала з громадськими організаціями, школою, сільською Радою, обслуговувала віддаленні населені пункти Макеєво, Бобрик.

У  цьому ж році в бібліотеці організовано клуб за читацькими інтересами «Берегиня»  для спілкування людей та задоволення їх читацьких потреб.

Учасники клубу «Берегиня»

 

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал