Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Гуляницької бібліотеки – філії

    Гуляницьке – центр сільської ради, розміщений в 15 км на південь від районного центру. Сільській раді підпорядковані села Йосипівка, Филимонівка, Капітанівка,Тарасівка.

Село Гуляницьке було засноване в 1922 році селянами  - переселенцями із с. Сирове  і назване на честь активного учасника громадянської війни Трифона Марковича Гуляницького. Тут поселилися працьовиті, добрі, веселі люди. Цього ж року до Гуляницької сільської спілки  під назвою «Наша  Нива» приєдналися жителі вище вказаних сіл,  головою було обрано  Радіона Дунько.

В цей час в селі було створено органи державної влади. Першим головою сільської ради був М. Соліцький, під час керівництва якого були зроблені перші соціальні перетворення.

Люди прагнули до  знань. В 1925 році в селі Гуляницьке було відкрито хату-читальню. В 1926 році вони з'явилися в Юріївці та Тарасівці. 

В хатах-читальнях  збиралися після роботи селяни, куди вони приносили книги, що зберігалися у їх домівках. Під час Великої Вітчизняної війни хати-читальні Гуляницької сільської ради припинили своє  існування. 

В серпні 1941 року село було завойоване ворогами. Настав важкий час фашистсько-румунської  окупації. Ті дні, які стали великим випробуванням для жителів села, відображені у спогадах Івана Васильовича Дулдієра. А вже в 1945 році дві хати-читальні відновили свою роботу  в селах Гуляницьке та Юріївка. В 1946 році село починає заліковувати рани. Розпочинається будівництво клубу в селі Юріївка силами місцевого населення та за рахунок  коштів господарства, тут же було розміщено і сільську бібліотек книжковий фонд якої  складав 146 одиниць.

Це була красива споруда на два крила , що розмістилася в сільському парку.  На той  час це було єдине місце, де могли зустрічатися після важкої роботи односельчани. До клубу сходилися жителі сіл Тарасівка, Степанівка, Капітанка, Гуляницьке. 

Першим бібліотекарем була Трупченко  Тамара Василівна - молода дівчина, яка дуже  любила свою роботу. Вона залишилася вірною своєму покликанню і рік за роком збирала по крупиночці  і впорядковувала бібліотеку.

Перший бібліотекар Трупченко  Тамара Василівна

Особливо любила відвідувати бібліотеку малеча. Адже вдома не у всіх були книги.

     В  1967 році побудували клуб на  центральній садибі сільської ради в селі Гуляницькому. І бібліотека переїхала в праве крило клубу. В цей час прийняла бібліотеку Сетір Тетяна Володимирівна. Бібліотека знаходилася в двох кімнатах. Почав діяти абонемент та читальний зал. Бібліотекар не мала спеціальної  освіти,  але  зуміла організувати свою роботу так, щоб бібліотека користувалася широкою популярністю серед жителів села.

    Організувати масовий захід не складало ніяких проблем бо люди йшли до клубу і бібліотеки, із задоволенням вислуховували все, що їм пропонував працівник.

    Особливо багато відвідувачів було у вихідні та святкові дні.  Фонд   складав 2183 екземплярів  і обслуговувался 300  читачів.

     В 1970 році відкрилася Гуляницька  восьмирічна школа. Це чудова двохповерхова   споруда відкрила двері дітям до знань. Оскільки школа знаходилась між селами Гуляницьке і Юріївка, а бібліотека в центрі села  Гуляницьке, дітям далеко було ходити в палац книги, на  сесії сільради було вирішено в 1970 році перевезти  бібліотеку в приміщення     сільської ради, де вона знаходиться до нашого часу.

    В 1972 році  до  Гуляницької бібліотеки призначили  молодого спеціаліста Чернегу Валентину Миколаївну.

    До неї потяглися люди.  В бібліотеці завжди було людно. Це була майстриня своєї справи. Вона займалася обслуговуванням читачів, проводила масові заходи, йшла на  зустріч кожному бажанню читачів, тому  користувалася високим авторитетом серед односельчан.

   В 1974 році у зв’язку із від’їздом  Чернеги  В.М. бібліотеку прийняла Гилко Світлана Іванівна, яка успішно продовжила розпочату справу і пропрацювала до 1979 року.

    В 1979 році бібліотеку прийняла Дуденко  Марія Онуфріївна.

    Бібліотекарі завжди допомагали розкрити роль та значення книги в житті    людини, підказували, як вибрати літературу за допомогою каталогів та картотек. Бібліотекар прикладав всі зусилля для того, щоб задовольнити потреби читачів  із шкільної програми.

    З травня 2003 року  працює   бібліотекарем  Рабулець Євгенія Дмитрівна.

Рабулець Є.Д. на уроці української літератури під час проведення шевченківських днів. 2004 рік

При  Гуляницькій сільській бібліотеці працює клуб молодої сім’ї та юних любителів природи .

    Прищеплювати молоді любов до своєї країни, рідного краю – невід’ємне  завдання бібліотек. З цією метою в бібліотеці організовано краєзнавчий   куток, виставку, перегляд літератури.

      В бібліотеці зібраний матеріал з історії становлення незалежності України, розвиток нашого регіону з часу створення до сьогодення. А тому постійними відвідувачами є ,насамперед, учні  школи, які мають можливості підібрати необхідний матеріал для  написання творів,  рефератів. Тут шкільна молодь черпає інформацію про звичаї, традиції, обряди, пам’ятні  місця  відомих людей минулого та сьогодення.

Представники шкільної молоді під час підготовки до засідання клубу «Юні любителі природи». 2012 рік

Сьогодні в бібліотеці обслуговується 400 відвідувачів,  книжковий фонд -11 000 екземплярів.

Бібліотека - це життя книг у часі, а бібліотекар знайомить нас з новинками літератури,  допомагає у виборі книг, виступає через книгу у ролі порадника в скрутних життєвих обставинах.

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал