Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Врадіївської районної дитячої бібліотеки

Врадіївська дитяча бібліотека була заснована в 1949 році за сприянням органів влади і місцевої інтелігенції. Бібліотеку було обладнано в маленькому приватному будинку, який залишився без господарів. Фонд бібліотеки формувався за рахунок книг, що дарували жителі Врадіївки: вчителі, лікарі, службовці, а також за колгоспні кошти. Згодом було налагоджено державне фінансування бібліотеки, яка підпорядковувалась селищній раді.

 На той час вона називалася просто бібліотека для дітей, а згодом була створена районна дитяча бібліотека. Завідувала бібліотекою фронтовичка, вчитель за освітою Дубинянська Т.А. - людина великої душі, скромна, добра, працелюбна, вмілий організатор і досвідчений спеціаліст, а згодом передала бібліотеку молодому бібліотечному спеціалісту Шестопаловій Н.Г.

На той час  фонд бібліотеки складав 2500 книг. Бібліотека обслуговувала 75 читачів-дітей.

      В 60-х роках особливу увагу приділяли індивідуальній роботі з читачами, формуванню читацьких навичок у дітей та підлітків, вдосконаленню таких форм роботи як читки-бесіди, читацькі конференції, бібліотечні плакати, впровадженню нових: вечори-книги, літературно-мистецькі години, зустрічі з видатними людьми, письменниками, ленінські, суспільно-політичні читання тощо.

    У 1963 році, коли було збудовано господарським способом  нове приміщення для районних бібліотек, дитячу  теж перемістили туди.

    У 1968 році штат районної дитячої бібліотеки складався  з трьох чоловік: завідуюча – Шестопалова Н.Г., бібліотекарі – Балабас Н.Н., Дубинянська Т.А.  Книжковий фонд складав 12145 екземплярів, обслуговувалося 1890 читачів, книговидача – 38840 екземплярів книг.

     В 1978 році відбулась централізація дитячої районної бібліотеки, вона стала поштовхом до розвитку. Кількісно та якісно змінилось комплектування бібліотечного фонду, зміцнилась  матеріально – технічна база, відкрилися три відділи: молодший, середній та старший, було введено посаду методиста та бібліографа. Дитяча  бібліотека перетворилася на методичний центр для сільських філій та центр дозвілля і просвіти для учнів шкіл Врадіївки, де проводились змістовні масові заходи різної тематики.

   Змінювалися і працівники бібліотеки. Так у 1976 році на роботу прийнята Слєпова Наталя Митрофанівна, яка і до сьогодні працює на цій посаді. Ця людина повністю віддана бібліотечній справі, має безліч грамот і подяк від керівництва району, бібліотеки. Та найголовнішим скарбом для неї залишаються дитячі посмішки.

Молодий спеціаліст, бібліотекар молодшого відділу Слєпова Н.М.1979 рік

Районна бібліотека для дітей здійснювала організаційно – методичне керівництво 21 сільською бібліотекою-філією. На базі районної дитячої бібліотеки проходили семінари, практикуми, школи передового досвіду по роботі з дітьми, школа молодого бібліотекаря .

       Після централізації бібліотечної системи для дитячої бібліотеки було надано пристосоване приміщення лікарняної амбулаторії, з якого через аварійний стан поспіль її перемістили до іншого будинку також пристосованого під бібліотеку.

Підбір матеріалу для написання реферату. Учні ЗОШ №1. 1983 рік

  заступник директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В., на абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівці з  чималим стажем роботи, бібліотекарі І категорії Слепова Н.М., Степанова В.Л., Кочержинська О.В. та методист по роботі з дітьми Дубенко О.В. Не  дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя , усі  вони  залишаються віддані своїй справі.

     В 1986 році бібліотека переїздить в приміщення м’ясного корпусу селищного базару, її  завідуючою стала Балабан О.Л. Серед спеціалістів закладу: методист Степанова В.А., бібліотекар обслуговування  1 – 4 класів Слепова Н.М., 5 – 6 Кочержинська О.М., 7 – 9 Боровик Т.М. , бібліограф Балабас Н.М.,  художник Топало І.В.

       Найважчими для дитячої бібліотеки в плані поповнення книжкового фонду було перше десятиліття незалежності України (1991 – 2001 р.р.) .

В цей період бібліотека визначила нові  пріоритети в діяльності, направлені на відродження національних традицій, вивчення історії українського народу, творчості незаслужено забутих, репресованих українських письменників та ін..

       В 1998 році дитяча бібліотека переїздить до приміщення магазину «Дитячий світ» на другий поверх, а її завідуючою вже тоді  стала Смолена В.Л.

       2000 рік знов став роком переїзду – для обладнання закладу надали світле, газифіковане приміщення середньої школи №1. Таким був шлях покращення матеріально – технічної бази Врадіївської ЦДБ. Позитивно впливає  на діяльність бібліотеки той фактор, що вона розміщена  у  комплексі з  районною бібліотекою для дорослих та районним історико – краєзнавчим музеєм. Новим , якісним поштовхом до покращення статусу бібліотеки, як громадського центру активності, стала співпраця з громадськими організаціями : Товариством Червоного Хреста, Будинком культури та Будинком  дитячої творчості. Діяльність бібліотеки постійно висвітлюється на сторінках газети «Вісник Врадіївщини».

 На теперішній час у бібліотеці 5 фахівців своєї справи:

заступник директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В., на абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівці з  чималим стажем роботи, бібліотекарі І категорії Слепова Н.М., Степанова В.Л., Кочержинська О.В. та методист по роботі з дітьми Дубенко О.В.   Не  дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя , усі  вони  залишаються віддані своїй справі.

Під час проведення літературної вікторини «Казковий калейдоскоп». 2007 рік

Входячи до бібліотеки, перш за все відчуваєш подих доброти, світла й мудрості, в цей час розумієш, що прийшов не просто до бібліотеки , а поринув у надзвичайну країну знань, завітав до храму науки. Коли чуєш добре й усміхнене «вітаю» від бібліотекаря, то знаєш, що тобі тут раді. Відчутне, щире, чистосердечне відношення бібліотекарів до своєї роботи. Вони радо спілкуються з читачами, видають книги, дають корисні поради.

  Бібліотека обслуговує 2200 читачів - дітей-дошкільнят та учнів 1-9класів.  В молодшому  відділі розташовані ілюстровані книжкові виставки, проводяться для наших маленьких читачів  такі заходи як години спілкування, вікторини, пізнавальні ігри, казкові калейдоскопи, конкурси малюнків, працює клуб «Чомучка».

 До 75 -річчя Миколаївщини. 2012 рік

Бібліотекарі  пропонують  своїм читачам широкий вибір матеріалу та послуг, надають можливість задоволення від читання, сприяють підвищення  його якості та ефективності, залучають їх  до участі у Всеукраїнському конкурсі  дитячого читання « Найкращий читач року».

       Книжковий фонд бібліотеки складає  23718 примірників літератури: науково – популярної, технічної, суспільно – політичної, художньої.     Щорічна книговидача становить -  21000.

      Районна дитяча бібліотека є методичним центром  для сільських бібліотек філій системи. Приймає участь в підготовці і проведенні семінарів, ділиться досвідом роботи з молодими бібліотекарями району, розробляє та проводить масові заходи для дітей.

     Вже традиційними стали святкові зустрічі на свято Миколая, свято Книги в Тиждень дитячого та юнацького читання, щорічна участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року», робота на літніх майданчиках під час літніх канікул та інші заходи.

      Багато уваги приділяється в бібліотеці розкриттю книжкового фонду, допомозі в засвоєнні шкільної програми. Для цього оформляються книжкові виставки, виставки–подорожі, виставки–вернісажі, тематичні полиці, проводяться огляди літератури, уроки–подорожі, бесіди–спілкування, літературні години, вечори.

     Не оминули бібліотеки  інноваційні напрямки в бібліотечній галузі. В бібліотеці організовано 2 робочих автоматизованих місця з підключенням до мережі Інтернет, що надає можливість обслуговувати сучасного користувача на достойному рівні. Бібліотекарі  сьогодення роблять все для того, щоб маленький читач почувався затишно у стінах книгозбірні і мав бажання неодноразово прийти до Храму Книги.

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал