Крути: і сум, і біль, і вічна слава

Крути: і сум, і біль, і вічна слава

До Дня соборності України

До Дня соборності України

Презентація книги

Презентація книги "Осінній пролісок"

Показ Docudays -

Показ Docudays - "Абетка"

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Добро серця єднає

Добро серця єднає

Покличемо пам’ять у свідки

Покличемо пам’ять у свідки

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Врадіївської районної дитячої бібліотеки

Врадіївська дитяча бібліотека була заснована в 1949 році за сприянням органів влади і місцевої інтелігенції. Бібліотеку було обладнано в маленькому приватному будинку, який залишився без господарів. Фонд бібліотеки формувався за рахунок книг, що дарували жителі Врадіївки: вчителі, лікарі, службовці, а також за колгоспні кошти. Згодом було налагоджено державне фінансування бібліотеки, яка підпорядковувалась селищній раді.

 На той час вона називалася просто бібліотека для дітей, а згодом була створена районна дитяча бібліотека. Завідувала бібліотекою фронтовичка, вчитель за освітою Дубинянська Т.А. - людина великої душі, скромна, добра, працелюбна, вмілий організатор і досвідчений спеціаліст, а згодом передала бібліотеку молодому бібліотечному спеціалісту Шестопаловій Н.Г.

На той час  фонд бібліотеки складав 2500 книг. Бібліотека обслуговувала 75 читачів-дітей.

      В 60-х роках особливу увагу приділяли індивідуальній роботі з читачами, формуванню читацьких навичок у дітей та підлітків, вдосконаленню таких форм роботи як читки-бесіди, читацькі конференції, бібліотечні плакати, впровадженню нових: вечори-книги, літературно-мистецькі години, зустрічі з видатними людьми, письменниками, ленінські, суспільно-політичні читання тощо.

    У 1963 році, коли було збудовано господарським способом  нове приміщення для районних бібліотек, дитячу  теж перемістили туди.

    У 1968 році штат районної дитячої бібліотеки складався  з трьох чоловік: завідуюча – Шестопалова Н.Г., бібліотекарі – Балабас Н.Н., Дубинянська Т.А.  Книжковий фонд складав 12145 екземплярів, обслуговувалося 1890 читачів, книговидача – 38840 екземплярів книг.

     В 1978 році відбулась централізація дитячої районної бібліотеки, вона стала поштовхом до розвитку. Кількісно та якісно змінилось комплектування бібліотечного фонду, зміцнилась  матеріально – технічна база, відкрилися три відділи: молодший, середній та старший, було введено посаду методиста та бібліографа. Дитяча  бібліотека перетворилася на методичний центр для сільських філій та центр дозвілля і просвіти для учнів шкіл Врадіївки, де проводились змістовні масові заходи різної тематики.

   Змінювалися і працівники бібліотеки. Так у 1976 році на роботу прийнята Слєпова Наталя Митрофанівна, яка і до сьогодні працює на цій посаді. Ця людина повністю віддана бібліотечній справі, має безліч грамот і подяк від керівництва району, бібліотеки. Та найголовнішим скарбом для неї залишаються дитячі посмішки.

Молодий спеціаліст, бібліотекар молодшого відділу Слєпова Н.М.1979 рік

Районна бібліотека для дітей здійснювала організаційно – методичне керівництво 21 сільською бібліотекою-філією. На базі районної дитячої бібліотеки проходили семінари, практикуми, школи передового досвіду по роботі з дітьми, школа молодого бібліотекаря .

       Після централізації бібліотечної системи для дитячої бібліотеки було надано пристосоване приміщення лікарняної амбулаторії, з якого через аварійний стан поспіль її перемістили до іншого будинку також пристосованого під бібліотеку.

Підбір матеріалу для написання реферату. Учні ЗОШ №1. 1983 рік

  заступник директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В., на абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівці з  чималим стажем роботи, бібліотекарі І категорії Слепова Н.М., Степанова В.Л., Кочержинська О.В. та методист по роботі з дітьми Дубенко О.В. Не  дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя , усі  вони  залишаються віддані своїй справі.

     В 1986 році бібліотека переїздить в приміщення м’ясного корпусу селищного базару, її  завідуючою стала Балабан О.Л. Серед спеціалістів закладу: методист Степанова В.А., бібліотекар обслуговування  1 – 4 класів Слепова Н.М., 5 – 6 Кочержинська О.М., 7 – 9 Боровик Т.М. , бібліограф Балабас Н.М.,  художник Топало І.В.

       Найважчими для дитячої бібліотеки в плані поповнення книжкового фонду було перше десятиліття незалежності України (1991 – 2001 р.р.) .

В цей період бібліотека визначила нові  пріоритети в діяльності, направлені на відродження національних традицій, вивчення історії українського народу, творчості незаслужено забутих, репресованих українських письменників та ін..

       В 1998 році дитяча бібліотека переїздить до приміщення магазину «Дитячий світ» на другий поверх, а її завідуючою вже тоді  стала Смолена В.Л.

       2000 рік знов став роком переїзду – для обладнання закладу надали світле, газифіковане приміщення середньої школи №1. Таким був шлях покращення матеріально – технічної бази Врадіївської ЦДБ. Позитивно впливає  на діяльність бібліотеки той фактор, що вона розміщена  у  комплексі з  районною бібліотекою для дорослих та районним історико – краєзнавчим музеєм. Новим , якісним поштовхом до покращення статусу бібліотеки, як громадського центру активності, стала співпраця з громадськими організаціями : Товариством Червоного Хреста, Будинком культури та Будинком  дитячої творчості. Діяльність бібліотеки постійно висвітлюється на сторінках газети «Вісник Врадіївщини».

 На теперішній час у бібліотеці 5 фахівців своєї справи:

заступник директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В., на абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівці з  чималим стажем роботи, бібліотекарі І категорії Слепова Н.М., Степанова В.Л., Кочержинська О.В. та методист по роботі з дітьми Дубенко О.В.   Не  дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя , усі  вони  залишаються віддані своїй справі.

Під час проведення літературної вікторини «Казковий калейдоскоп». 2007 рік

Входячи до бібліотеки, перш за все відчуваєш подих доброти, світла й мудрості, в цей час розумієш, що прийшов не просто до бібліотеки , а поринув у надзвичайну країну знань, завітав до храму науки. Коли чуєш добре й усміхнене «вітаю» від бібліотекаря, то знаєш, що тобі тут раді. Відчутне, щире, чистосердечне відношення бібліотекарів до своєї роботи. Вони радо спілкуються з читачами, видають книги, дають корисні поради.

  Бібліотека обслуговує 2200 читачів - дітей-дошкільнят та учнів 1-9класів.  В молодшому  відділі розташовані ілюстровані книжкові виставки, проводяться для наших маленьких читачів  такі заходи як години спілкування, вікторини, пізнавальні ігри, казкові калейдоскопи, конкурси малюнків, працює клуб «Чомучка».

 До 75 -річчя Миколаївщини. 2012 рік

Бібліотекарі  пропонують  своїм читачам широкий вибір матеріалу та послуг, надають можливість задоволення від читання, сприяють підвищення  його якості та ефективності, залучають їх  до участі у Всеукраїнському конкурсі  дитячого читання « Найкращий читач року».

       Книжковий фонд бібліотеки складає  23718 примірників літератури: науково – популярної, технічної, суспільно – політичної, художньої.     Щорічна книговидача становить -  21000.

      Районна дитяча бібліотека є методичним центром  для сільських бібліотек філій системи. Приймає участь в підготовці і проведенні семінарів, ділиться досвідом роботи з молодими бібліотекарями району, розробляє та проводить масові заходи для дітей.

     Вже традиційними стали святкові зустрічі на свято Миколая, свято Книги в Тиждень дитячого та юнацького читання, щорічна участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року», робота на літніх майданчиках під час літніх канікул та інші заходи.

      Багато уваги приділяється в бібліотеці розкриттю книжкового фонду, допомозі в засвоєнні шкільної програми. Для цього оформляються книжкові виставки, виставки–подорожі, виставки–вернісажі, тематичні полиці, проводяться огляди літератури, уроки–подорожі, бесіди–спілкування, літературні години, вечори.

     Не оминули бібліотеки  інноваційні напрямки в бібліотечній галузі. В бібліотеці організовано 2 робочих автоматизованих місця з підключенням до мережі Інтернет, що надає можливість обслуговувати сучасного користувача на достойному рівні. Бібліотекарі  сьогодення роблять все для того, щоб маленький читач почувався затишно у стінах книгозбірні і мав бажання неодноразово прийти до Храму Книги.

 

Гаряча лінія

Завідувачем сектору культури, молоді та спорту Врадіївської райдержадміністрації Кохановською Олександрою Юріївною кожного місяця третього вівторка з 8 години до 17 години проводиться «гаряча» телефонна лінія по телефону               9-66-68.

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал