Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Історія Врадіївської районної дитячої бібліотеки

Врадіївська дитяча бібліотека була заснована в 1949 році за сприянням органів влади і місцевої інтелігенції. Бібліотеку було обладнано в маленькому приватному будинку, який залишився без господарів. Фонд бібліотеки формувався за рахунок книг, що дарували жителі Врадіївки: вчителі, лікарі, службовці, а також за колгоспні кошти. Згодом було налагоджено державне фінансування бібліотеки, яка підпорядковувалась селищній раді.

 На той час вона називалася просто бібліотека для дітей, а згодом була створена районна дитяча бібліотека. Завідувала бібліотекою фронтовичка, вчитель за освітою Дубинянська Т.А. - людина великої душі, скромна, добра, працелюбна, вмілий організатор і досвідчений спеціаліст, а згодом передала бібліотеку молодому бібліотечному спеціалісту Шестопаловій Н.Г.

На той час  фонд бібліотеки складав 2500 книг. Бібліотека обслуговувала 75 читачів-дітей.

      В 60-х роках особливу увагу приділяли індивідуальній роботі з читачами, формуванню читацьких навичок у дітей та підлітків, вдосконаленню таких форм роботи як читки-бесіди, читацькі конференції, бібліотечні плакати, впровадженню нових: вечори-книги, літературно-мистецькі години, зустрічі з видатними людьми, письменниками, ленінські, суспільно-політичні читання тощо.

    У 1963 році, коли було збудовано господарським способом  нове приміщення для районних бібліотек, дитячу  теж перемістили туди.

    У 1968 році штат районної дитячої бібліотеки складався  з трьох чоловік: завідуюча – Шестопалова Н.Г., бібліотекарі – Балабас Н.Н., Дубинянська Т.А.  Книжковий фонд складав 12145 екземплярів, обслуговувалося 1890 читачів, книговидача – 38840 екземплярів книг.

     В 1978 році відбулась централізація дитячої районної бібліотеки, вона стала поштовхом до розвитку. Кількісно та якісно змінилось комплектування бібліотечного фонду, зміцнилась  матеріально – технічна база, відкрилися три відділи: молодший, середній та старший, було введено посаду методиста та бібліографа. Дитяча  бібліотека перетворилася на методичний центр для сільських філій та центр дозвілля і просвіти для учнів шкіл Врадіївки, де проводились змістовні масові заходи різної тематики.

   Змінювалися і працівники бібліотеки. Так у 1976 році на роботу прийнята Слєпова Наталя Митрофанівна, яка і до сьогодні працює на цій посаді. Ця людина повністю віддана бібліотечній справі, має безліч грамот і подяк від керівництва району, бібліотеки. Та найголовнішим скарбом для неї залишаються дитячі посмішки.

Молодий спеціаліст, бібліотекар молодшого відділу Слєпова Н.М.1979 рік

Районна бібліотека для дітей здійснювала організаційно – методичне керівництво 21 сільською бібліотекою-філією. На базі районної дитячої бібліотеки проходили семінари, практикуми, школи передового досвіду по роботі з дітьми, школа молодого бібліотекаря .

       Після централізації бібліотечної системи для дитячої бібліотеки було надано пристосоване приміщення лікарняної амбулаторії, з якого через аварійний стан поспіль її перемістили до іншого будинку також пристосованого під бібліотеку.

Підбір матеріалу для написання реферату. Учні ЗОШ №1. 1983 рік

  заступник директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В., на абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівці з  чималим стажем роботи, бібліотекарі І категорії Слепова Н.М., Степанова В.Л., Кочержинська О.В. та методист по роботі з дітьми Дубенко О.В. Не  дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя , усі  вони  залишаються віддані своїй справі.

     В 1986 році бібліотека переїздить в приміщення м’ясного корпусу селищного базару, її  завідуючою стала Балабан О.Л. Серед спеціалістів закладу: методист Степанова В.А., бібліотекар обслуговування  1 – 4 класів Слепова Н.М., 5 – 6 Кочержинська О.М., 7 – 9 Боровик Т.М. , бібліограф Балабас Н.М.,  художник Топало І.В.

       Найважчими для дитячої бібліотеки в плані поповнення книжкового фонду було перше десятиліття незалежності України (1991 – 2001 р.р.) .

В цей період бібліотека визначила нові  пріоритети в діяльності, направлені на відродження національних традицій, вивчення історії українського народу, творчості незаслужено забутих, репресованих українських письменників та ін..

       В 1998 році дитяча бібліотека переїздить до приміщення магазину «Дитячий світ» на другий поверх, а її завідуючою вже тоді  стала Смолена В.Л.

       2000 рік знов став роком переїзду – для обладнання закладу надали світле, газифіковане приміщення середньої школи №1. Таким був шлях покращення матеріально – технічної бази Врадіївської ЦДБ. Позитивно впливає  на діяльність бібліотеки той фактор, що вона розміщена  у  комплексі з  районною бібліотекою для дорослих та районним історико – краєзнавчим музеєм. Новим , якісним поштовхом до покращення статусу бібліотеки, як громадського центру активності, стала співпраця з громадськими організаціями : Товариством Червоного Хреста, Будинком культури та Будинком  дитячої творчості. Діяльність бібліотеки постійно висвітлюється на сторінках газети «Вісник Врадіївщини».

 На теперішній час у бібліотеці 5 фахівців своєї справи:

заступник директора по роботі з дітьми Ройбул Л.В., на абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівці з  чималим стажем роботи, бібліотекарі І категорії Слепова Н.М., Степанова В.Л., Кочержинська О.В. та методист по роботі з дітьми Дубенко О.В.   Не  дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя , усі  вони  залишаються віддані своїй справі.

Під час проведення літературної вікторини «Казковий калейдоскоп». 2007 рік

Входячи до бібліотеки, перш за все відчуваєш подих доброти, світла й мудрості, в цей час розумієш, що прийшов не просто до бібліотеки , а поринув у надзвичайну країну знань, завітав до храму науки. Коли чуєш добре й усміхнене «вітаю» від бібліотекаря, то знаєш, що тобі тут раді. Відчутне, щире, чистосердечне відношення бібліотекарів до своєї роботи. Вони радо спілкуються з читачами, видають книги, дають корисні поради.

  Бібліотека обслуговує 2200 читачів - дітей-дошкільнят та учнів 1-9класів.  В молодшому  відділі розташовані ілюстровані книжкові виставки, проводяться для наших маленьких читачів  такі заходи як години спілкування, вікторини, пізнавальні ігри, казкові калейдоскопи, конкурси малюнків, працює клуб «Чомучка».

 До 75 -річчя Миколаївщини. 2012 рік

Бібліотекарі  пропонують  своїм читачам широкий вибір матеріалу та послуг, надають можливість задоволення від читання, сприяють підвищення  його якості та ефективності, залучають їх  до участі у Всеукраїнському конкурсі  дитячого читання « Найкращий читач року».

       Книжковий фонд бібліотеки складає  23718 примірників літератури: науково – популярної, технічної, суспільно – політичної, художньої.     Щорічна книговидача становить -  21000.

      Районна дитяча бібліотека є методичним центром  для сільських бібліотек філій системи. Приймає участь в підготовці і проведенні семінарів, ділиться досвідом роботи з молодими бібліотекарями району, розробляє та проводить масові заходи для дітей.

     Вже традиційними стали святкові зустрічі на свято Миколая, свято Книги в Тиждень дитячого та юнацького читання, щорічна участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року», робота на літніх майданчиках під час літніх канікул та інші заходи.

      Багато уваги приділяється в бібліотеці розкриттю книжкового фонду, допомозі в засвоєнні шкільної програми. Для цього оформляються книжкові виставки, виставки–подорожі, виставки–вернісажі, тематичні полиці, проводяться огляди літератури, уроки–подорожі, бесіди–спілкування, літературні години, вечори.

     Не оминули бібліотеки  інноваційні напрямки в бібліотечній галузі. В бібліотеці організовано 2 робочих автоматизованих місця з підключенням до мережі Інтернет, що надає можливість обслуговувати сучасного користувача на достойному рівні. Бібліотекарі  сьогодення роблять все для того, щоб маленький читач почувався затишно у стінах книгозбірні і мав бажання неодноразово прийти до Храму Книги.

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея