Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Історія Захарівської сільської бібліотеки-філії

Закінчилась війна, поступово відновлюється життя у великих містах і невеличких селах, радують око безмежні колосисті поля, з’явилися щирі посмішки на згорьованих обличчях вдів та ще нагадують про себе снаряди, що тривожать тишу.
Життя продовжується…
Вирувало воно і у Захарівці, відновили колгосп, почали будувати нові, світлі, просторі будинки з надією, що в них назавжди поселяться поряд із мешканцями спокій, достаток і щастя.
Спершу подумали про школу, бо діти засумували за знаннями, бо основне завдання для них – це навчання. Інформацій до села надходило вкрай мало, а так хотілось знати , що там в світі твориться, а дітлахам – про все на світі: дивовижних тварин, яких ніколи не бачили, різні країни…
Хотілось поринути малечі у чарівний світ казки, у якому завжди добро перемагає зло, а дорослим хотілося розважити довгі зимові вечори якоюсь пригодою, а то й знайти відповідь на якесь нагальне питання чи пораду. Адже про телебачення вони тільки десь чули. Тож виникла потреба у бібліотеці, це нутром відчув голова колгоспу Лернер І. В. і дав наказ головному бухгалтеру Окішеву А. М. виділити кошти на придбання книг. Хоч їх було ще дуже мало, але інтерес у жителів села вони викликали чималий.
 І потягнулися читачі до сільської бібліотеки, яку очолив Дорош М. І..
Там можна було і газети почитати, і поспілкуватися,і про щось нове та цікаве дізнатися.
 У 1953 році. поступово бібліотека поповнювалася новими книгами, бо інтерес читачів все ширшав. А  з 1960 року бібліотекарем став працювати Шутило В. В. який дуже любив справу, якою займався, намагався прохання кожного читача задовольнити, чимало книг, які просили люди, привозив із районної бібліотеки.
За роки існування бібліотеки  книг зібралося стільки, що стало тісно у старенькій хатині, отже у 1971 році Захарівська бібліотека відсвяткувала новосілля і зайняла дві просторі, світлі кімнати у новобудові.
«Свято урожаю» 1988 р.

Працювали бібліотекарями люди, які любили свою справу та перш за  все шанували книгу, могли задовольнити потребу будь-якого читача.

Чимало років, сил та здоров’я віддала цій справі Кальмук Р. П., яка 40 років очолювала Захарівську бібліотеку. Заохочувала до читання не тільки непосидючу малечу, але і їхніх батьків, організовувала різноманітні зустрічі, свята, конкурси, неодноразово висвітлювала результати своєї роботи в пресі. Чимало дітлахів стали активними читачами бібліотеки, полюбили книгу. Скільки було проведено різних свят, вечорів.

Вибір книги при відкритому доступі до фондів 1889 рік

Вся діяльність з популяризації літератури проводилась у координації з партнерами по просвітницькій роботі.

Нині Захарівська сільська бібліотека - це центр інформаційної культури, духовного спілкування молоді. Бібліотечний фонд нараховує 13 тисяч примірників, обслуговується 360 користувачів.

Бібліотека намагається бути привабливою для різних категорій читачів і задовольняє запити і дітей, і молоді, і літніх. Бібліотеці доводиться надавати жителям щоденну допомогу у вирішенні життєвих, повсякденних проблем, організовувати дозвілля, в тому числі дитячий та сімейний, займатися просвітницькою діяльністю, вести роботу з соціально-незахищеними верствами населення. Сьогодні бібліотекарем Захарівської б-ф працює Волошанівська Наталія Федорівна, вона займається надомним обслуговуванням інвалідів та престарілих читачів, для цього в режимі роботи бібліотеки спеціально виділений день.В даний час бібліотека забезпечує життєво важливі для суспільства процеси: акумулює інформаційні ресурси і робить їх доступними, формує інформаційну культуру користувачів.

Захарівськасільська бібліотека серед інших виділяється активною позицією по просуванню читання, книг серед молоді. Вона є центром, де сільська молодь і діти проводять своє дозвілля, готуються до занять. Тут проходять свята, краєзнавчі посиденьки, краєзнавчі години, вечори запитань і відповідей, інтелектуальні ігри, вікторини, конкурси, читацькі зустрічі.

Бібліотека співпрацює із загальноосвітньою школою, Будинком культури,  дитячим садком, а також зі шкільною бібліотекою по бібліотечно-бібліографічному навчанню користувачів-дітей. Співпраця направлена на популяризацію літератури шляхом проведення змістовних масових заходів, виховання у дітей любові до рідного краю, пробудження національної самобутності, любові до книги…

Вивчення інформаційних потреб дітей в дитячій бібліотеці проводиться систематично.

Бібліотека запрошує дітей для участі в різних конкурсах та організовано виставку дитячих виробів.

Історія бібліотеки не закінчиться, молодь як і раніше потягнеться до мудрої книги, яка була, є і завжди буде людині добрим порадником, мудрим вчителем і  розрадою у житті будь-якого покоління…

 

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея