Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Захарівської сільської бібліотеки-філії

Закінчилась війна, поступово відновлюється життя у великих містах і невеличких селах, радують око безмежні колосисті поля, з’явилися щирі посмішки на згорьованих обличчях вдів та ще нагадують про себе снаряди, що тривожать тишу.
Життя продовжується…
Вирувало воно і у Захарівці, відновили колгосп, почали будувати нові, світлі, просторі будинки з надією, що в них назавжди поселяться поряд із мешканцями спокій, достаток і щастя.
Спершу подумали про школу, бо діти засумували за знаннями, бо основне завдання для них – це навчання. Інформацій до села надходило вкрай мало, а так хотілось знати , що там в світі твориться, а дітлахам – про все на світі: дивовижних тварин, яких ніколи не бачили, різні країни…
Хотілось поринути малечі у чарівний світ казки, у якому завжди добро перемагає зло, а дорослим хотілося розважити довгі зимові вечори якоюсь пригодою, а то й знайти відповідь на якесь нагальне питання чи пораду. Адже про телебачення вони тільки десь чули. Тож виникла потреба у бібліотеці, це нутром відчув голова колгоспу Лернер І. В. і дав наказ головному бухгалтеру Окішеву А. М. виділити кошти на придбання книг. Хоч їх було ще дуже мало, але інтерес у жителів села вони викликали чималий.
 І потягнулися читачі до сільської бібліотеки, яку очолив Дорош М. І..
Там можна було і газети почитати, і поспілкуватися,і про щось нове та цікаве дізнатися.
 У 1953 році. поступово бібліотека поповнювалася новими книгами, бо інтерес читачів все ширшав. А  з 1960 року бібліотекарем став працювати Шутило В. В. який дуже любив справу, якою займався, намагався прохання кожного читача задовольнити, чимало книг, які просили люди, привозив із районної бібліотеки.
За роки існування бібліотеки  книг зібралося стільки, що стало тісно у старенькій хатині, отже у 1971 році Захарівська бібліотека відсвяткувала новосілля і зайняла дві просторі, світлі кімнати у новобудові.
«Свято урожаю» 1988 р.

Працювали бібліотекарями люди, які любили свою справу та перш за  все шанували книгу, могли задовольнити потребу будь-якого читача.

Чимало років, сил та здоров’я віддала цій справі Кальмук Р. П., яка 40 років очолювала Захарівську бібліотеку. Заохочувала до читання не тільки непосидючу малечу, але і їхніх батьків, організовувала різноманітні зустрічі, свята, конкурси, неодноразово висвітлювала результати своєї роботи в пресі. Чимало дітлахів стали активними читачами бібліотеки, полюбили книгу. Скільки було проведено різних свят, вечорів.

Вибір книги при відкритому доступі до фондів 1889 рік

Вся діяльність з популяризації літератури проводилась у координації з партнерами по просвітницькій роботі.

Нині Захарівська сільська бібліотека - це центр інформаційної культури, духовного спілкування молоді. Бібліотечний фонд нараховує 13 тисяч примірників, обслуговується 360 користувачів.

Бібліотека намагається бути привабливою для різних категорій читачів і задовольняє запити і дітей, і молоді, і літніх. Бібліотеці доводиться надавати жителям щоденну допомогу у вирішенні життєвих, повсякденних проблем, організовувати дозвілля, в тому числі дитячий та сімейний, займатися просвітницькою діяльністю, вести роботу з соціально-незахищеними верствами населення. Сьогодні бібліотекарем Захарівської б-ф працює Волошанівська Наталія Федорівна, вона займається надомним обслуговуванням інвалідів та престарілих читачів, для цього в режимі роботи бібліотеки спеціально виділений день.В даний час бібліотека забезпечує життєво важливі для суспільства процеси: акумулює інформаційні ресурси і робить їх доступними, формує інформаційну культуру користувачів.

Захарівськасільська бібліотека серед інших виділяється активною позицією по просуванню читання, книг серед молоді. Вона є центром, де сільська молодь і діти проводять своє дозвілля, готуються до занять. Тут проходять свята, краєзнавчі посиденьки, краєзнавчі години, вечори запитань і відповідей, інтелектуальні ігри, вікторини, конкурси, читацькі зустрічі.

Бібліотека співпрацює із загальноосвітньою школою, Будинком культури,  дитячим садком, а також зі шкільною бібліотекою по бібліотечно-бібліографічному навчанню користувачів-дітей. Співпраця направлена на популяризацію літератури шляхом проведення змістовних масових заходів, виховання у дітей любові до рідного краю, пробудження національної самобутності, любові до книги…

Вивчення інформаційних потреб дітей в дитячій бібліотеці проводиться систематично.

Бібліотека запрошує дітей для участі в різних конкурсах та організовано виставку дитячих виробів.

Історія бібліотеки не закінчиться, молодь як і раніше потягнеться до мудрої книги, яка була, є і завжди буде людині добрим порадником, мудрим вчителем і  розрадою у житті будь-якого покоління…

 

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал