Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Новоолексіївська сільська бібліотека-філія

Історія Новоолексіївської  бібліотеки, як і історія села, розвивалася ще з далеких післявоєнних років, вона була  започаткована у 1948 році. Першим бібліотекарем за словами односельців, була Баранова Лариса Степанівна.

     У бібліотеці  перші інтелігенти села, вчителі проводили бесіди з односельцями на безліч різноманітних тем, проводили навчання по боротьбі з неписьменністю, організовували культосвітні гуртки. Книги до бібліотеки  надходили з власних збережень новоолексіївціві, зрозуміло, це було кілька десятків екземплярів. Меблів не існувало, лише двасаморобні стелажідля книг та столик для працівника бібліотеки. Книжки додому не видавалися, а  перечитувалисьв приміщенні бібліотеки. Згодом, уже з ініціативи бібліотекаря,на папірцях, замість формуляра, почався запис книг на абонементі. На жаль, фото першого бібліотекаря і бібліотекисела Новоолексіївкине знайшлося, мабуть,його й не існувало.

     Минали роки, цікавість людей до книги зростала. Зростала і відповідальність до посади. Тому перед відділом культури Врадіївськогорайону постійно стояло складне і відповідальне завдання: щоб на клубних і бібліотечних посадах були освічені і висококваліфіковані працівники. Отже,         кадри змінювались надто часто.

    Ідеологія тих часів, 1950-1960-х років і наступних періодів вимагала пропаганди  дій партії, виступів вождів, обговорення у суспільстві напрямків і дій курсу розвитку держави, її місця у світовій політиці, розвитку економіки. Тож відповідальність бібліотечних працівників була високою. В цей період бібліотечним закладом керувала Унтілова Надія Пилипівна.

Знань та вмінь не позичати й Грабовій Ірині Федорівні,що самовідданно працювала  з1970 по1981 рік.  Значну увагу приділяла Ірина Федорівна комуністичному вихованню трудівників села, адже це була ідеологія ,якою керувалась наша країна. Обов᾽язки сільського бібліотекаря не обмежувались лише проведенням книговидачі. Потрібно  було побувати і на польовому стані механізованого загону, і на тваринницькій фермі, випустити бойовий листок, провести бесіду чи голосну читку , замінити літературу на книжковій пересувці…

    У1991 році завідуючою Новоолексіївською бібліотеки- філії працювала Шимко Людмила Іванівна. Сільська бібліотека зміцнила свої позиції у життєдіяльності місцевої громади та довела свою значущість у сьогоденні, ставши справжнім центром ділової та правової інформації села. З метою відволікання дітей та підлітків від негативного впливу вулиці та марнування часу, бібліотекар велику увагу приділяла організації місцевого дозвілля  школярів. Заходи, що проводила Людмила Іванівна з цією метою були досить різноманітні. Це КВН, турніри, літературно-музичні вечори,конкурси, ігри та багато іншого.

    Уже в 2002 році за наказом Врадіївського  відділу культури  бібліотекарем у селі Новоолексіївка була призначена Соколюк   Валентина Василівна .  Книжковий фонд поновлювався різноманітною літературою, люди постійно знаходяться в бібліотеці до самого закінчення робочого часу, адже всім  цікаво послухати лекцію, обговорити прочитану книгу або фейлетон з газети.

Особливу увагу Валентина Василівна приділяє прищепленню любові до книг дітям та молоді. Можливо тому напрямок роботи сільської бібліотеки це організація дитячого  читання.

Під час екскурсії до райцентру бібліотекар в ролі туристичного гіда. 2012 рік

Діти, юнацтво, молодь стали і користувачами і соціальними партнерами,  для яких і спільно з ким бібліотека проводить просвітницьку, інформаційну і дозвіллєву роботу. Соціальний захист інтересів молоді – важливий аспект в діяльності бібліотеки.

    Завідувачка бібліотекою надає можливість відвідувачам спілкуватися у вільний час, задовольняти свої інтереси та уподобання, зустрітися з улюбленими героями книг, побувати на цікавому заході. Тому завжди людно в бібліотеці. Адже без бібліотеки й бібліотекаря не проводяться жодні заходи в селі: чи то мітинг, чи фольклорне свято, вшанування земляків. Тут панує  душевний затишок, доброзичливість і взаєморозуміння.

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея