Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Новоолексіївська сільська бібліотека-філія

Історія Новоолексіївської  бібліотеки, як і історія села, розвивалася ще з далеких післявоєнних років, вона була  започаткована у 1948 році. Першим бібліотекарем за словами односельців, була Баранова Лариса Степанівна.

     У бібліотеці  перші інтелігенти села, вчителі проводили бесіди з односельцями на безліч різноманітних тем, проводили навчання по боротьбі з неписьменністю, організовували культосвітні гуртки. Книги до бібліотеки  надходили з власних збережень новоолексіївціві, зрозуміло, це було кілька десятків екземплярів. Меблів не існувало, лише двасаморобні стелажідля книг та столик для працівника бібліотеки. Книжки додому не видавалися, а  перечитувалисьв приміщенні бібліотеки. Згодом, уже з ініціативи бібліотекаря,на папірцях, замість формуляра, почався запис книг на абонементі. На жаль, фото першого бібліотекаря і бібліотекисела Новоолексіївкине знайшлося, мабуть,його й не існувало.

     Минали роки, цікавість людей до книги зростала. Зростала і відповідальність до посади. Тому перед відділом культури Врадіївськогорайону постійно стояло складне і відповідальне завдання: щоб на клубних і бібліотечних посадах були освічені і висококваліфіковані працівники. Отже,         кадри змінювались надто часто.

    Ідеологія тих часів, 1950-1960-х років і наступних періодів вимагала пропаганди  дій партії, виступів вождів, обговорення у суспільстві напрямків і дій курсу розвитку держави, її місця у світовій політиці, розвитку економіки. Тож відповідальність бібліотечних працівників була високою. В цей період бібліотечним закладом керувала Унтілова Надія Пилипівна.

Знань та вмінь не позичати й Грабовій Ірині Федорівні,що самовідданно працювала  з1970 по1981 рік.  Значну увагу приділяла Ірина Федорівна комуністичному вихованню трудівників села, адже це була ідеологія ,якою керувалась наша країна. Обов᾽язки сільського бібліотекаря не обмежувались лише проведенням книговидачі. Потрібно  було побувати і на польовому стані механізованого загону, і на тваринницькій фермі, випустити бойовий листок, провести бесіду чи голосну читку , замінити літературу на книжковій пересувці…

    У1991 році завідуючою Новоолексіївською бібліотеки- філії працювала Шимко Людмила Іванівна. Сільська бібліотека зміцнила свої позиції у життєдіяльності місцевої громади та довела свою значущість у сьогоденні, ставши справжнім центром ділової та правової інформації села. З метою відволікання дітей та підлітків від негативного впливу вулиці та марнування часу, бібліотекар велику увагу приділяла організації місцевого дозвілля  школярів. Заходи, що проводила Людмила Іванівна з цією метою були досить різноманітні. Це КВН, турніри, літературно-музичні вечори,конкурси, ігри та багато іншого.

    Уже в 2002 році за наказом Врадіївського  відділу культури  бібліотекарем у селі Новоолексіївка була призначена Соколюк   Валентина Василівна .  Книжковий фонд поновлювався різноманітною літературою, люди постійно знаходяться в бібліотеці до самого закінчення робочого часу, адже всім  цікаво послухати лекцію, обговорити прочитану книгу або фейлетон з газети.

Особливу увагу Валентина Василівна приділяє прищепленню любові до книг дітям та молоді. Можливо тому напрямок роботи сільської бібліотеки це організація дитячого  читання.

Під час екскурсії до райцентру бібліотекар в ролі туристичного гіда. 2012 рік

Діти, юнацтво, молодь стали і користувачами і соціальними партнерами,  для яких і спільно з ким бібліотека проводить просвітницьку, інформаційну і дозвіллєву роботу. Соціальний захист інтересів молоді – важливий аспект в діяльності бібліотеки.

    Завідувачка бібліотекою надає можливість відвідувачам спілкуватися у вільний час, задовольняти свої інтереси та уподобання, зустрітися з улюбленими героями книг, побувати на цікавому заході. Тому завжди людно в бібліотеці. Адже без бібліотеки й бібліотекаря не проводяться жодні заходи в селі: чи то мітинг, чи фольклорне свято, вшанування земляків. Тут панує  душевний затишок, доброзичливість і взаєморозуміння.

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал