Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Історія Йосипівської бібліотеки-філії

Бібліотека в селі Філімонівка Врадіївського району Миколаївської області була заснована в далекому 1926 році.

       Приміщення її було розміщено в центрі села це була звичайна хата-читальня. Більшість сільського  населення в той час  було неписьменним,  щоб  прочитати  листа чи оформити документ потрібно було просити  священика  або вчителя.

 Такою людиною в селістала перша бібліотекар  Жикол Ганна Петрівна, яка приїхала в Філімонівку з сусіднього повіту.  

    На кінець 1928 року число користувачів в бібліотеці склало 70 чоловік, з них 14 діти до12 років і 12 до 18. Тодішні активісти села : комсомольці, комуністи багато часу приділяли бесідам, навчали грамотності.

Культурне та просвітницьке життя в селі перервала війна. Документів  про роботу періоду війни є дуже мало.

    У 1944 році з приходом румунської влади бібліотека на деякий час припинила свою роботу.  Із спогадів старожилів відомо, що книги з бібліотеки переховувались по будинках і передавались для читання з рук в руки, в найсокровенніших хатніх місцях.  Хранителем  більшої частини книжкового фонду став місцевий священик.

    Після закінчення війни жителі Філімонівкиприступили до відновлення села, відродження сільського господарства. В короткий термін відремонтувати приміщення фельдшерського пункту,початкової школи, що розміщувалась в колишньому панському маєтку, клубу та бібліотеки.

В післявоєнний період бібліотека відкрилась у 1946 році. Завідувати   бібліотекою призначили Ярову Надію Свиридівну, яка працювала на папірцях, замість формулярів. Тодішня бібліотека нараховувала вже більше 120 примірників. На жаль, інформації про період її роботи немає, але жителі села згадують її як вродливу, розумну та привітну працівницю.

1957 року по 1971рік в бібліотеці працює Гросул Марія Іванівна.

     Під бібліотеку  було відведено приміщення  де працювало поштове відділення та бібліотека. Майже цілий день тут було людно.     

 Мережа обслуговування населення книгою розширювалось: діяли пункти видачі літератури в селі Йосипівка,  на хуторі Капітанка, 5 пересувок на виробничих ділянках сільськогосподарської артілі « Шляхом Леніна». Під час жнив на току і польових станах організовувались агітаційні вагончики, де працюючі могли ознайомитись зі змістом свіжих газет та новинами літератури. Бібліотекар спробувала створити умови наближені до домашнього затишку. Тоді селяни дуже любили ходити в бібліотеку і за допомогою агітаторів проводились читацькі конференції, конкурси ораторів, голосні читання.

    З 1971 року завідуючою Філімонівською бібліотекою призначили Тимченко Валентину Миколаївну. Завжди доброзичлива, врівноважена людина, вона віддавала все тепло своєї душі бібліотеці і читачам.

Молодий спеціаліст Тимченко В.М. 1972 рік

Коли в 1987 році Валентина Миколаївна перейшла на роботу у Врадіївську центральну районну бібліотеку на її місце було призначено Мордашко Наталію Олександрівну. Вона уміло і з наполегливістю продовжувала започатковану відлагоджену роботу, яку здійснював методичний відділ Врадіївської централізованої системи. Це виїзди на тваринницькі ферми, польові стани, тік зерновий, механізовані бригади з різноманітними заходами, де людям праці так необхідне було свіже повідомлення, новинки з надходження до книжкового фонду, інформація з усіх галузей знань. Згідно планів бібліотека разом з Будинком культури організовували масові заходи для жителів села. Це і проводи юнаків до армії, посвячення в хлібороби, свято першої борозни, купальські,  різдвяні свята, проводи зими. 

      У 2004 році   за  рішенням  громади Філімонівську  бібліотеку  було  перенесено  у село Йосипівку.

       Бібліотека була розташована  у центрі  села у  великій будівлі, де були  розміщені ФАП, клубна установа та  початкова школа.

       Бібліотечний  фонд  був таким :

у дорослій 4340 екз., у дитячій -1961.

        На сьогодні обслуговується 300 читачів,  серед них 60 дітей.  Книговидача за рік складає  6000 екземплярів, відвідування  – 2000 чоловік.

       Заклад  обслуговує жителів двох сіл - Філімонівки та Йосипівки.

       У цьому ж році, книжковий фонд бібліотеки прийняла Кравченко Інна Андріївна. Користувачі із великим задоволенням відвідують бібліотеку. Приймають активну участь у читацьких конференціях, літературних вечорах. Серед відвідувачів  немало людей пенсійного віку, тому   завідуюча бібліотекою  проводить подвірні обходи обслуговуючи пенсіонерів  вдома, а також  постійно  співпрацює з  учнями    початкової школи.

Засідання клубу за інтересами  «Колосок».2012 рік

        В бібліотеці працює   клуб за інтересами  «Колосок»,  девіз клубу - « Хліб -  усьому голова».

Бібліотекар займає активну громадську позицію вносить  інноваційні  зміни в роботу своєї бібліотеки .  Інна Андріївна  активно працює над іміджем книгозбірні, а саме успішно займається фандрейзинговою діяльністю. На сьогодні біля приміщення бібліотеки відкрито сучасну дитячу площадку, замінено вікна на пластикові, проводиться сучасний ремонт приміщення.

   Працівнику завжди допомагає районний відділ організаційно-методичної допомоги, колективи дорослої і дитячої бібліотек. Вони завжди сприяли розвитку якісних критеріїв професіоналізму бібліотекаря, а саме; творчість, динамічність, оперативність.

    Проте істинний престиж бібліотекар завойовує чесною та творчою роботою, рівнем обслуговування читачів, відповідальністю до своїх обов’язків.

       Головне завдання бібліотеки  в даний період – виховувати любов до читання, розвивати естетичне сприйняття художньої літератури.

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея