Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Йосипівської бібліотеки-філії

Бібліотека в селі Філімонівка Врадіївського району Миколаївської області була заснована в далекому 1926 році.

       Приміщення її було розміщено в центрі села це була звичайна хата-читальня. Більшість сільського  населення в той час  було неписьменним,  щоб  прочитати  листа чи оформити документ потрібно було просити  священика  або вчителя.

 Такою людиною в селістала перша бібліотекар  Жикол Ганна Петрівна, яка приїхала в Філімонівку з сусіднього повіту.  

    На кінець 1928 року число користувачів в бібліотеці склало 70 чоловік, з них 14 діти до12 років і 12 до 18. Тодішні активісти села : комсомольці, комуністи багато часу приділяли бесідам, навчали грамотності.

Культурне та просвітницьке життя в селі перервала війна. Документів  про роботу періоду війни є дуже мало.

    У 1944 році з приходом румунської влади бібліотека на деякий час припинила свою роботу.  Із спогадів старожилів відомо, що книги з бібліотеки переховувались по будинках і передавались для читання з рук в руки, в найсокровенніших хатніх місцях.  Хранителем  більшої частини книжкового фонду став місцевий священик.

    Після закінчення війни жителі Філімонівкиприступили до відновлення села, відродження сільського господарства. В короткий термін відремонтувати приміщення фельдшерського пункту,початкової школи, що розміщувалась в колишньому панському маєтку, клубу та бібліотеки.

В післявоєнний період бібліотека відкрилась у 1946 році. Завідувати   бібліотекою призначили Ярову Надію Свиридівну, яка працювала на папірцях, замість формулярів. Тодішня бібліотека нараховувала вже більше 120 примірників. На жаль, інформації про період її роботи немає, але жителі села згадують її як вродливу, розумну та привітну працівницю.

1957 року по 1971рік в бібліотеці працює Гросул Марія Іванівна.

     Під бібліотеку  було відведено приміщення  де працювало поштове відділення та бібліотека. Майже цілий день тут було людно.     

 Мережа обслуговування населення книгою розширювалось: діяли пункти видачі літератури в селі Йосипівка,  на хуторі Капітанка, 5 пересувок на виробничих ділянках сільськогосподарської артілі « Шляхом Леніна». Під час жнив на току і польових станах організовувались агітаційні вагончики, де працюючі могли ознайомитись зі змістом свіжих газет та новинами літератури. Бібліотекар спробувала створити умови наближені до домашнього затишку. Тоді селяни дуже любили ходити в бібліотеку і за допомогою агітаторів проводились читацькі конференції, конкурси ораторів, голосні читання.

    З 1971 року завідуючою Філімонівською бібліотекою призначили Тимченко Валентину Миколаївну. Завжди доброзичлива, врівноважена людина, вона віддавала все тепло своєї душі бібліотеці і читачам.

Молодий спеціаліст Тимченко В.М. 1972 рік

Коли в 1987 році Валентина Миколаївна перейшла на роботу у Врадіївську центральну районну бібліотеку на її місце було призначено Мордашко Наталію Олександрівну. Вона уміло і з наполегливістю продовжувала започатковану відлагоджену роботу, яку здійснював методичний відділ Врадіївської централізованої системи. Це виїзди на тваринницькі ферми, польові стани, тік зерновий, механізовані бригади з різноманітними заходами, де людям праці так необхідне було свіже повідомлення, новинки з надходження до книжкового фонду, інформація з усіх галузей знань. Згідно планів бібліотека разом з Будинком культури організовували масові заходи для жителів села. Це і проводи юнаків до армії, посвячення в хлібороби, свято першої борозни, купальські,  різдвяні свята, проводи зими. 

      У 2004 році   за  рішенням  громади Філімонівську  бібліотеку  було  перенесено  у село Йосипівку.

       Бібліотека була розташована  у центрі  села у  великій будівлі, де були  розміщені ФАП, клубна установа та  початкова школа.

       Бібліотечний  фонд  був таким :

у дорослій 4340 екз., у дитячій -1961.

        На сьогодні обслуговується 300 читачів,  серед них 60 дітей.  Книговидача за рік складає  6000 екземплярів, відвідування  – 2000 чоловік.

       Заклад  обслуговує жителів двох сіл - Філімонівки та Йосипівки.

       У цьому ж році, книжковий фонд бібліотеки прийняла Кравченко Інна Андріївна. Користувачі із великим задоволенням відвідують бібліотеку. Приймають активну участь у читацьких конференціях, літературних вечорах. Серед відвідувачів  немало людей пенсійного віку, тому   завідуюча бібліотекою  проводить подвірні обходи обслуговуючи пенсіонерів  вдома, а також  постійно  співпрацює з  учнями    початкової школи.

Засідання клубу за інтересами  «Колосок».2012 рік

        В бібліотеці працює   клуб за інтересами  «Колосок»,  девіз клубу - « Хліб -  усьому голова».

Бібліотекар займає активну громадську позицію вносить  інноваційні  зміни в роботу своєї бібліотеки .  Інна Андріївна  активно працює над іміджем книгозбірні, а саме успішно займається фандрейзинговою діяльністю. На сьогодні біля приміщення бібліотеки відкрито сучасну дитячу площадку, замінено вікна на пластикові, проводиться сучасний ремонт приміщення.

   Працівнику завжди допомагає районний відділ організаційно-методичної допомоги, колективи дорослої і дитячої бібліотек. Вони завжди сприяли розвитку якісних критеріїв професіоналізму бібліотекаря, а саме; творчість, динамічність, оперативність.

    Проте істинний престиж бібліотекар завойовує чесною та творчою роботою, рівнем обслуговування читачів, відповідальністю до своїх обов’язків.

       Головне завдання бібліотеки  в даний період – виховувати любов до читання, розвивати естетичне сприйняття художньої літератури.

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал