Крути: і сум, і біль, і вічна слава

Крути: і сум, і біль, і вічна слава

До Дня соборності України

До Дня соборності України

Презентація книги

Презентація книги "Осінній пролісок"

Показ Docudays -

Показ Docudays - "Абетка"

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Добро серця єднає

Добро серця єднає

Покличемо пам’ять у свідки

Покличемо пам’ять у свідки

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Острогірська сільська бібліотека-філія

Історія створення Острогірської сільської бібліотеки своїм корінням сягає ще в далекий 1925 рік . Створена вона була силами місцевих активістів та комсомольців . Меблів не існувало. Лише один саморобний стелаж для книг та столик для працівника бібліотеки. 

          Після встановлення Радянської влади , в селі організовуються (ЛІКНЕП) - комітети з організації неписьменності, відкрилася хата-читальня. Обов’язки  бібліотекаря виконували  активісти  на громадських засадах. Жителі, які  оволоділи  грамотою, були читачами хати – читальні. Література, якою поповнювався  фонд, була переважно політичного  змісту  і художня.

Але в страшні роки голоду людям було не до книги. Виживали всі як могли.

Довоєнна бібліотека того часупрацювалау тісному контакті з  Новопавлівською парторганізацією; в кожному польовому стані, тракторній бригаді комплектувалися бібліотечки-пересувки, які виконували велику роботу у наданні знань і вихованні населення. Чітко виконувався наказ керівних органів: довести бібліотечну книжку до кожного двору.

В 1941 році чорним вихором  увірвалась  Велика Вітчизняна війна в мирне життя  села Острогірськ.

     Працювала хата-читальня і в важкий воєнний час. Тодішній бібліотекар, Окіш Іван Пилипович був колишнім солдатом, але вмів читати та писати, що на той час мало дуже велике значення, часто чергував в сільській раді, приймав телеграми із військомата про відправку чоловіків на війну і розносив їх по селу. По словам довгожителів Острогірська, Іван Пилипович був інвалідом громадянської війни тому не призивався на військову службу. Він писав блискавки і бойові листівки, листи односельцям на фронт.

     В березні 1944 року  Острогірськ було окуповано  румунами ,  які встановили в селі свій  жорстокий режим. Школу, медпунктбуло закрито, а  книги з бібліотеки спалено.

     В тому ж 1944році з відступом німецько –фашистсьх військ за селом Новопавлівка  бупо розстріляно велику кількість євреїв. Саме Іван Пилипович організував поховання          розстріляних євреїв.

     Після воєнного лихоліття поступово відновлювалось сільське життя. Розпочала свою роботу бібліотека і стала невідємною частиною культурного життя Острогірська.

Росте кількість постійних читачів, збільшується фонд книг.

Із звіту про роботу бібліотеки за 1954 рік:

«Читачів – 53

Книжковий фонд - 515 примірників

Проведено- 33 бесіди

Випущено 4 стінгазети

Завідуюча бібліотеки – Телюк Валентина Андріївна

     60-ті роки стали розквітом культурного життя села Острогірськ. Правління колгоспу «Карла Маркса», партійна організація приділяють велике значення вихованю молоді.

     Жителі Острогірська виписували велику кількість газет і журналів. Росла кількість читачів в сільській бібліотеці. Тодішній бібліотекар Вареник Галина Василівна, доводила книгу до кожної сім'ї, до кожного грамотного жителя. Було виділено 500 рублів на придбання книг в бібліотеку. Бібліотека та медичний пункт являють собою єдиний комплекс соціального обслуговування населення села  Острогірськ, що на території Новопавлівської сільської ради. 

Молодий спеціаліст Янкова В.І. Фото з газети «Шляхом  комунізму» 1977 рік

Бібліотекарем тривалий період працювала  Янкова Валентина Іванівна.

 

 В 1998 році в результаті пожежі бібліотека втратила своє приміщення, але завдяки зусиллям бібліотекаря та громадськості фонд і устаткування було збережено, а у 2000 році закладу було відведено дві кімнати у приміщенні колишнього дитсадка. Бібліотека стала центром громадської  активності на селі, тут регулярно проводяться масові заходи та організовується дозвілля для всіх категорій жителів села.

Бібліотекар Янкова В.І. під час обслуговування користувачів-дітей. 2004 рік

У своїй діяльності бібліотека співпрацює з Новопавлівською загальноосвітньою школою, підтримує контакт з управлінням праці та соціального захисту населення Врадіївської  райдержадміністрації, приймає участь у проектах громадських організацій.  Одна з форм надання бібліотечних послуг населенню – позастаціонарне обслуговування. В бібліотеці планово щосереди проводиться об᾽їзд бібліотечних пунктів в с.Біляєво,  на території сільського агропромислового товариства.

      В бібліотеці створено картотеку груп читачів, в якій диференційно відображено спектр користувачів бібліотеки відповідно до віку, професійної діяльності, соціального статусу, естетичних уподобань. Вся діяльність бібліотеки планується у відповідності до потреб окремих груп читачів. Інваліди та люди похилого віку обслуговуються вдома. Для багатодітних сімей проводяться змістовні масові заходи.

      І працює бібліотека, виходячи з особистих, соціальних та життєвих потреб мешканців села в інформації, спілкуванні, забезпеченні громадянських прав. Цьому сприяє тісна співпраця з виконавчим комітетом сільської Ради, окремими депутатами. В сільській бібліотеці користувачі та мешканці села можуть отримати всю необхідну для них інформацію (особливо - незахищені верстви населення), що дозволяє їм вирішувати соціальні питання тощо. Це підвищує рівень правової культури громадян.  У спеціально виділеній тематично-інформаційній зоні органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади села „Влада і бібліотека".

       Одним із ключових напрямків діяльності бібліотеки є краєзнавча робота. В бібліотеці акумулюються матеріали краєзнавчого характеру різних видів(книги, публікації в пресі, спогади земляків, фотознімки, реферати школярів, документи органів самоврядування). Ці всі матеріали відображаються у краєзнавчій картотеці та подані для користування читачам у краєзнавчому куточку бібліотеки.

      Матеріали систематизовано у тематичні папки: «Історія села Острогірськ», «Видатні земляки», «Наші односельці- учасники Великої Вітчизняної війни», «Історія Острогірської бібліотеки», «Сільські краєвиди на фото».

 

     Активом бібліотеки було проведено дослідження по виявленню предметів народної творчості у жителів села та проведено виставку: «Талантами своїми ти славен, рідний край».  

Гаряча лінія

Завідувачем сектору культури, молоді та спорту Врадіївської райдержадміністрації Кохановською Олександрою Юріївною кожного місяця третього вівторка з 8 години до 17 години проводиться «гаряча» телефонна лінія по телефону               9-66-68.

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал