Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Острогірська сільська бібліотека-філія

Історія створення Острогірської сільської бібліотеки своїм корінням сягає ще в далекий 1925 рік . Створена вона була силами місцевих активістів та комсомольців . Меблів не існувало. Лише один саморобний стелаж для книг та столик для працівника бібліотеки. 

          Після встановлення Радянської влади , в селі організовуються (ЛІКНЕП) - комітети з організації неписьменності, відкрилася хата-читальня. Обов’язки  бібліотекаря виконували  активісти  на громадських засадах. Жителі, які  оволоділи  грамотою, були читачами хати – читальні. Література, якою поповнювався  фонд, була переважно політичного  змісту  і художня.

Але в страшні роки голоду людям було не до книги. Виживали всі як могли.

Довоєнна бібліотека того часупрацювалау тісному контакті з  Новопавлівською парторганізацією; в кожному польовому стані, тракторній бригаді комплектувалися бібліотечки-пересувки, які виконували велику роботу у наданні знань і вихованні населення. Чітко виконувався наказ керівних органів: довести бібліотечну книжку до кожного двору.

В 1941 році чорним вихором  увірвалась  Велика Вітчизняна війна в мирне життя  села Острогірськ.

     Працювала хата-читальня і в важкий воєнний час. Тодішній бібліотекар, Окіш Іван Пилипович був колишнім солдатом, але вмів читати та писати, що на той час мало дуже велике значення, часто чергував в сільській раді, приймав телеграми із військомата про відправку чоловіків на війну і розносив їх по селу. По словам довгожителів Острогірська, Іван Пилипович був інвалідом громадянської війни тому не призивався на військову службу. Він писав блискавки і бойові листівки, листи односельцям на фронт.

     В березні 1944 року  Острогірськ було окуповано  румунами ,  які встановили в селі свій  жорстокий режим. Школу, медпунктбуло закрито, а  книги з бібліотеки спалено.

     В тому ж 1944році з відступом німецько –фашистсьх військ за селом Новопавлівка  бупо розстріляно велику кількість євреїв. Саме Іван Пилипович організував поховання          розстріляних євреїв.

     Після воєнного лихоліття поступово відновлювалось сільське життя. Розпочала свою роботу бібліотека і стала невідємною частиною культурного життя Острогірська.

Росте кількість постійних читачів, збільшується фонд книг.

Із звіту про роботу бібліотеки за 1954 рік:

«Читачів – 53

Книжковий фонд - 515 примірників

Проведено- 33 бесіди

Випущено 4 стінгазети

Завідуюча бібліотеки – Телюк Валентина Андріївна

     60-ті роки стали розквітом культурного життя села Острогірськ. Правління колгоспу «Карла Маркса», партійна організація приділяють велике значення вихованю молоді.

     Жителі Острогірська виписували велику кількість газет і журналів. Росла кількість читачів в сільській бібліотеці. Тодішній бібліотекар Вареник Галина Василівна, доводила книгу до кожної сім'ї, до кожного грамотного жителя. Було виділено 500 рублів на придбання книг в бібліотеку. Бібліотека та медичний пункт являють собою єдиний комплекс соціального обслуговування населення села  Острогірськ, що на території Новопавлівської сільської ради. 

Молодий спеціаліст Янкова В.І. Фото з газети «Шляхом  комунізму» 1977 рік

Бібліотекарем тривалий період працювала  Янкова Валентина Іванівна.

 

 В 1998 році в результаті пожежі бібліотека втратила своє приміщення, але завдяки зусиллям бібліотекаря та громадськості фонд і устаткування було збережено, а у 2000 році закладу було відведено дві кімнати у приміщенні колишнього дитсадка. Бібліотека стала центром громадської  активності на селі, тут регулярно проводяться масові заходи та організовується дозвілля для всіх категорій жителів села.

Бібліотекар Янкова В.І. під час обслуговування користувачів-дітей. 2004 рік

У своїй діяльності бібліотека співпрацює з Новопавлівською загальноосвітньою школою, підтримує контакт з управлінням праці та соціального захисту населення Врадіївської  райдержадміністрації, приймає участь у проектах громадських організацій.  Одна з форм надання бібліотечних послуг населенню – позастаціонарне обслуговування. В бібліотеці планово щосереди проводиться об᾽їзд бібліотечних пунктів в с.Біляєво,  на території сільського агропромислового товариства.

      В бібліотеці створено картотеку груп читачів, в якій диференційно відображено спектр користувачів бібліотеки відповідно до віку, професійної діяльності, соціального статусу, естетичних уподобань. Вся діяльність бібліотеки планується у відповідності до потреб окремих груп читачів. Інваліди та люди похилого віку обслуговуються вдома. Для багатодітних сімей проводяться змістовні масові заходи.

      І працює бібліотека, виходячи з особистих, соціальних та життєвих потреб мешканців села в інформації, спілкуванні, забезпеченні громадянських прав. Цьому сприяє тісна співпраця з виконавчим комітетом сільської Ради, окремими депутатами. В сільській бібліотеці користувачі та мешканці села можуть отримати всю необхідну для них інформацію (особливо - незахищені верстви населення), що дозволяє їм вирішувати соціальні питання тощо. Це підвищує рівень правової культури громадян.  У спеціально виділеній тематично-інформаційній зоні органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади села „Влада і бібліотека".

       Одним із ключових напрямків діяльності бібліотеки є краєзнавча робота. В бібліотеці акумулюються матеріали краєзнавчого характеру різних видів(книги, публікації в пресі, спогади земляків, фотознімки, реферати школярів, документи органів самоврядування). Ці всі матеріали відображаються у краєзнавчій картотеці та подані для користування читачам у краєзнавчому куточку бібліотеки.

      Матеріали систематизовано у тематичні папки: «Історія села Острогірськ», «Видатні земляки», «Наші односельці- учасники Великої Вітчизняної війни», «Історія Острогірської бібліотеки», «Сільські краєвиди на фото».

 

     Активом бібліотеки було проведено дослідження по виявленню предметів народної творчості у жителів села та проведено виставку: «Талантами своїми ти славен, рідний край».  

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея