Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Краснопільська сільська бібліотека-філія

У с.Краснопіль в 1925 р.було відкрито першу бібліотеку, яка йменувалася як хата-читальня,  чималим на той час, хоча й далеким від дійсних потреб був її книжковий фонд. Сільська бібліотека нараховувала пару десятків примірників  книг та безкоштовно отримувала газети „Поступ", „Сила", „Громадянський голос", „Сільський господар", „Неділя", „Господарсько-кооперативний вісник". В 50-х роках XX ст. зі створенням колгоспу в новозбудованому  клубі була виділена кімната для бібліотеки. В 1966р. її очолила Михайльонок Людмила  Іванівна.

      На той час бібліотека потребувала вдосконалення, меблі - заміни, а книжковий фонд не відповідаввимогам сучасності, і не завжди міг задовольнити всі запити читачів.         

    Але,незважаючи на всі труднощі, книгозбірня працювала.

У 50-ті-70-ті роки ідеологія   того часу була спрямована на формування нової людини комуністичного суспільства, вільної  від пережитків минулого, і проблема атеїстичного виховання входить важливою складовою частиною в галузь виховання. Обов᾽язковим атрибутом бібліотеки того часу були виставки та пропаганда атеїстичної літератури серед населення.

Бібліотекар Михайльонок на тваринницькій фермі 1971 рік

В 60-х роках у Врадіївському районі йшло широке будівництво соціально-культурних закладів. Будуються бібліотечні приміщення в селах Новопавлівка, Федорівка, Краснопіль, Доброжанівка. Влада приділяє велику увагу роботі бібліотек, як центрів виховної і освітньої роботи, організовується їх робота з подовженим робочим днем.

     Заслуженим авторитетом серед сільської громади користується завідуюча  бібліотеки-філії Шевченко Лідія Іванівна,  яка плідно працює з 1972 року до сьогодні.

У 1976році в районній газеті було опубліковано статтю « Турботи бібліотекаря», де розповідалось про справжнього фахівця своєї справи- Шевченко Л.І. Коло її обов᾽язків  досить широке, адже робота бібліотекаря того часу це не лише робота з фондом, але і пропаганда книг партійного спрямування, подвірні обходи, пересувки на молочнотоварній фермі, відвідування польових станів бригад, агітбесідки.

     Особливо тісний контакт вона встановила з трудівниками місцевого колгоспу. Для них бібліотекар організовує читки і бесіди, обговорення прочитаних книг, підбирає спеціальну літературу.

    З кожним роком впроваджуються нові прогресивні методи управління бібліотечною справою. Постановою Міністерства культури в 1974році затверджено централізацію сітки масових бібліотек ву Врадіївському районі. Згідно даної постанови змінилась структура бібліотек.

   У 1978 році приміщення бібліотеки взимку зовсім не опаплювалось. Проте завідуюча зуміла виконати план обслуговування населення, своєчасно зробила бібліотечний каталог. Цього вона  досягла завдяки роботі серед тваринників , механізаторів, учнів школи.

В 80-х роках Краснопільська бібліотека проводила цікаву масову роботу з учнями: користувались популярністю літературні вітальні, клуб за інтересами, прес-конференції, зустрічі за круглим столом, вернісажі та ін.

     У сьогоднішній бібліотеці-філії активно ведеться краєзнавча робота та робота  з екологічного виховання. Одним із цікавих напрямків цієї діяльності  є пошукова робота, в ході якої вивчається історія краю, пам᾽яток, вироби майстрів – односельчан. Бібліотека залучає зацікавлених читачів до пошуку матеріалу а потім оформляє альбоми, папки.

     У бібліотеці постійно діє книжкова виставка, присвячена рідному краю, селу.

Бібліотека сьогодні. 2012 рік

Завідуюча бібліотекою є організатором та учасником різноманітних заходів: конкурсів   знавців історії рідного краю, уроків етнографії, народознавства, екологічних годин.

   Таким чином, бібліотека є своєрідним містком, що єднає покоління, зберігає народну пам᾽ять.

 

   Незважаючи на всі негаразди сьогодення, бібліотекар працює, знаходить нові форми роботи, продовжує виконувати свою просвітницьку місію, залишається джерелом знань, центром інформаційної та духовної культури для розбудови України.

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея