Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Краснопільська сільська бібліотека-філія

У с.Краснопіль в 1925 р.було відкрито першу бібліотеку, яка йменувалася як хата-читальня,  чималим на той час, хоча й далеким від дійсних потреб був її книжковий фонд. Сільська бібліотека нараховувала пару десятків примірників  книг та безкоштовно отримувала газети „Поступ", „Сила", „Громадянський голос", „Сільський господар", „Неділя", „Господарсько-кооперативний вісник". В 50-х роках XX ст. зі створенням колгоспу в новозбудованому  клубі була виділена кімната для бібліотеки. В 1966р. її очолила Михайльонок Людмила  Іванівна.

      На той час бібліотека потребувала вдосконалення, меблі - заміни, а книжковий фонд не відповідаввимогам сучасності, і не завжди міг задовольнити всі запити читачів.         

    Але,незважаючи на всі труднощі, книгозбірня працювала.

У 50-ті-70-ті роки ідеологія   того часу була спрямована на формування нової людини комуністичного суспільства, вільної  від пережитків минулого, і проблема атеїстичного виховання входить важливою складовою частиною в галузь виховання. Обов᾽язковим атрибутом бібліотеки того часу були виставки та пропаганда атеїстичної літератури серед населення.

Бібліотекар Михайльонок на тваринницькій фермі 1971 рік

В 60-х роках у Врадіївському районі йшло широке будівництво соціально-культурних закладів. Будуються бібліотечні приміщення в селах Новопавлівка, Федорівка, Краснопіль, Доброжанівка. Влада приділяє велику увагу роботі бібліотек, як центрів виховної і освітньої роботи, організовується їх робота з подовженим робочим днем.

     Заслуженим авторитетом серед сільської громади користується завідуюча  бібліотеки-філії Шевченко Лідія Іванівна,  яка плідно працює з 1972 року до сьогодні.

У 1976році в районній газеті було опубліковано статтю « Турботи бібліотекаря», де розповідалось про справжнього фахівця своєї справи- Шевченко Л.І. Коло її обов᾽язків  досить широке, адже робота бібліотекаря того часу це не лише робота з фондом, але і пропаганда книг партійного спрямування, подвірні обходи, пересувки на молочнотоварній фермі, відвідування польових станів бригад, агітбесідки.

     Особливо тісний контакт вона встановила з трудівниками місцевого колгоспу. Для них бібліотекар організовує читки і бесіди, обговорення прочитаних книг, підбирає спеціальну літературу.

    З кожним роком впроваджуються нові прогресивні методи управління бібліотечною справою. Постановою Міністерства культури в 1974році затверджено централізацію сітки масових бібліотек ву Врадіївському районі. Згідно даної постанови змінилась структура бібліотек.

   У 1978 році приміщення бібліотеки взимку зовсім не опаплювалось. Проте завідуюча зуміла виконати план обслуговування населення, своєчасно зробила бібліотечний каталог. Цього вона  досягла завдяки роботі серед тваринників , механізаторів, учнів школи.

В 80-х роках Краснопільська бібліотека проводила цікаву масову роботу з учнями: користувались популярністю літературні вітальні, клуб за інтересами, прес-конференції, зустрічі за круглим столом, вернісажі та ін.

     У сьогоднішній бібліотеці-філії активно ведеться краєзнавча робота та робота  з екологічного виховання. Одним із цікавих напрямків цієї діяльності  є пошукова робота, в ході якої вивчається історія краю, пам᾽яток, вироби майстрів – односельчан. Бібліотека залучає зацікавлених читачів до пошуку матеріалу а потім оформляє альбоми, папки.

     У бібліотеці постійно діє книжкова виставка, присвячена рідному краю, селу.

Бібліотека сьогодні. 2012 рік

Завідуюча бібліотекою є організатором та учасником різноманітних заходів: конкурсів   знавців історії рідного краю, уроків етнографії, народознавства, екологічних годин.

   Таким чином, бібліотека є своєрідним містком, що єднає покоління, зберігає народну пам᾽ять.

 

   Незважаючи на всі негаразди сьогодення, бібліотекар працює, знаходить нові форми роботи, продовжує виконувати свою просвітницьку місію, залишається джерелом знань, центром інформаційної та духовної культури для розбудови України.

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал