Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Іванівська сільська бібліотека – філія

       В нашому селі бібліотека була створена в 1930 році. ЇЇ називали хатою-читальнею. Сюди збиралась молодь, щоб вечорами послухати цікаві розповіді, бесіди першого бібліотекаря  Бондаренко Віри Микитівни,  бо мало в якій хаті  була своя література чи преса. Після трудового дня, в короткі хвилини відпочинку часто збиралися в хаті-читальні на репетиції драматичного гуртка. В грубці потріскували дрова, зігріваючи теплом, яке ніби передавалося від одного учасника до іншого. Грали Кропивницького, Карпенка-Карого.

     Примірників книг в хаті-читальні було тільки на дві полички. Фонд бібліотеки налічував спочатку 50 книг. Це були твори відомих класиків. Зовсім мало було дитячих книжок. Перші читачі бібліотеки згадують, що читали  одні і ті ж самі книжки по декілька разів. Іноді  фонд  поповнювався дарованими книгами і згодом склав 200 книг, якими на той час користувалося 30 читачів.  Полиці в бібліотеці були саморобні, нефарбовані.

   У1941 році розпочалася Велика Вітчизняна війна. Майже всі бібліотеки були зруйновані, дуже постраждали бібліотечні фонди та документи. Здавалося, що відродити їх неможливо. Але після визволення Іванівки бібліотека майже відразу відновила свою діяльність та почалося обслуговування читачів. Знову, як і колись, стали відбуватися цікаві зустрічі, обговорення прочитаних книжок, літературні подорожі.

    Бібліотека – це не тільки читачі і книги, але й люди, віддані улюбленій праці, щирі душею. Іванівській бібліотеці таланило на самовідданих працівників. В 60 – х роках працювала Дуньо Катерина Павлівна.

Читачі із задоволенням відвідували бібліотеку, так як тут було затишно і приємно поспілкуватись із бібліотекарем.  Була злагоджена робота із клубними працівниками.

Дуньо К.І. проводить огляд літератури. 1967 рік

Книжковий фонд налічував 1138 екземплярів, обслуговувалося 180 читачів. Пізніше фонд значно збільшився, систематизувався.  Були виготовлені в колгоспній майстерні стелажі під книги, проведено радіо. Проводилися читацькі конференції, вечори відпочинку молоді, різні конкурси.  

      Книжковий фонд збільшувався завдяки підтримці колгоспу та сільської ради, а основні надходження, це районний відділ комплектування, бібліотечний колектор.

      Бібліотека відкрила також пункти видачі літератури на тваринницькій фермі і в тракторній бригаді. Велика увага приділялась в той час висвітленню передових методів сільськогосподарського виробництва та передовиків колгоспу- доярок, свинарок, трактористів та інших.

       Разом із школою проводились усні журнали, вечори-диспути, і багато інших заходів.

      Ідуть роки, змінюються часи… Та джерело мудрості села не міліє. Ідуть люди до бібліотеки, щоб напитися з цього джерела.                                             

     У 2008 році завідуючою  Іванівської  сільської бібліотеки стала Курійчук  Алла Федорівна.  Спектр діяльності бібліотеки дуже широкий. Це не лише книгозбірня, де зберігається велика кількість книжок, а й інформаційний  центр. В бібліотеці можна спокійно прочитати газети, журнали, знайти потрібну інформацію в енциклопедії, скористатися матеріалами в папках регіональної інформації. Бібліотекар  намагається створити належні умови для навчання та виховання молоді, приймає  участь в підготовці та проведенні предметних тижнів.

      Обслуговується на даний час 250 користувачів, книговидача становить 7000 на рік.

     В соціальній інфраструктурі села бібліотека посідає особливе місце. Щорічно в Іванівці відзначають День села, організаторами якого є місцева влада, бібліотека та клубна установ

     Бібліотекар значну увагу приділяє популяризації літератури, використовуючи традиційні та інноваційні форми роботи: виставка-реквієм, урок-протест, подорож вшанування, свято-оберіг, фольклорне свято, фестиваль національних культур.

 

Іванівська  бібліотека – філія є центром  дитячого читання, яка намагається оперативно та повно задовольнити інформаційні потреби дітей, сприяти розвитку читацької культури, прищеплювати  любов до книги з раннього дитинства.

Наймолодші користувачі бібліотеки. 2010 рік.

Використовуючи в своїй роботі рольові ігри, ігрові програми, конкурси,   бібліотека намагається прилучити своїх маленьких користувачів до читання, розвивати  їх  інтелект, фантазію, допомагає  оволодіти рідною мовою. Працюючи з юними читачами, проводячи для них безліч різноманітних заходів, бібліотекар завжди пам'ятає про те, що головним завданням цієї роботи є виховання любові до книги і читання.

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея