Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Іванівська сільська бібліотека – філія

       В нашому селі бібліотека була створена в 1930 році. ЇЇ називали хатою-читальнею. Сюди збиралась молодь, щоб вечорами послухати цікаві розповіді, бесіди першого бібліотекаря  Бондаренко Віри Микитівни,  бо мало в якій хаті  була своя література чи преса. Після трудового дня, в короткі хвилини відпочинку часто збиралися в хаті-читальні на репетиції драматичного гуртка. В грубці потріскували дрова, зігріваючи теплом, яке ніби передавалося від одного учасника до іншого. Грали Кропивницького, Карпенка-Карого.

     Примірників книг в хаті-читальні було тільки на дві полички. Фонд бібліотеки налічував спочатку 50 книг. Це були твори відомих класиків. Зовсім мало було дитячих книжок. Перші читачі бібліотеки згадують, що читали  одні і ті ж самі книжки по декілька разів. Іноді  фонд  поповнювався дарованими книгами і згодом склав 200 книг, якими на той час користувалося 30 читачів.  Полиці в бібліотеці були саморобні, нефарбовані.

   У1941 році розпочалася Велика Вітчизняна війна. Майже всі бібліотеки були зруйновані, дуже постраждали бібліотечні фонди та документи. Здавалося, що відродити їх неможливо. Але після визволення Іванівки бібліотека майже відразу відновила свою діяльність та почалося обслуговування читачів. Знову, як і колись, стали відбуватися цікаві зустрічі, обговорення прочитаних книжок, літературні подорожі.

    Бібліотека – це не тільки читачі і книги, але й люди, віддані улюбленій праці, щирі душею. Іванівській бібліотеці таланило на самовідданих працівників. В 60 – х роках працювала Дуньо Катерина Павлівна.

Читачі із задоволенням відвідували бібліотеку, так як тут було затишно і приємно поспілкуватись із бібліотекарем.  Була злагоджена робота із клубними працівниками.

Дуньо К.І. проводить огляд літератури. 1967 рік

Книжковий фонд налічував 1138 екземплярів, обслуговувалося 180 читачів. Пізніше фонд значно збільшився, систематизувався.  Були виготовлені в колгоспній майстерні стелажі під книги, проведено радіо. Проводилися читацькі конференції, вечори відпочинку молоді, різні конкурси.  

      Книжковий фонд збільшувався завдяки підтримці колгоспу та сільської ради, а основні надходження, це районний відділ комплектування, бібліотечний колектор.

      Бібліотека відкрила також пункти видачі літератури на тваринницькій фермі і в тракторній бригаді. Велика увага приділялась в той час висвітленню передових методів сільськогосподарського виробництва та передовиків колгоспу- доярок, свинарок, трактористів та інших.

       Разом із школою проводились усні журнали, вечори-диспути, і багато інших заходів.

      Ідуть роки, змінюються часи… Та джерело мудрості села не міліє. Ідуть люди до бібліотеки, щоб напитися з цього джерела.                                             

     У 2008 році завідуючою  Іванівської  сільської бібліотеки стала Курійчук  Алла Федорівна.  Спектр діяльності бібліотеки дуже широкий. Це не лише книгозбірня, де зберігається велика кількість книжок, а й інформаційний  центр. В бібліотеці можна спокійно прочитати газети, журнали, знайти потрібну інформацію в енциклопедії, скористатися матеріалами в папках регіональної інформації. Бібліотекар  намагається створити належні умови для навчання та виховання молоді, приймає  участь в підготовці та проведенні предметних тижнів.

      Обслуговується на даний час 250 користувачів, книговидача становить 7000 на рік.

     В соціальній інфраструктурі села бібліотека посідає особливе місце. Щорічно в Іванівці відзначають День села, організаторами якого є місцева влада, бібліотека та клубна установ

     Бібліотекар значну увагу приділяє популяризації літератури, використовуючи традиційні та інноваційні форми роботи: виставка-реквієм, урок-протест, подорож вшанування, свято-оберіг, фольклорне свято, фестиваль національних культур.

 

Іванівська  бібліотека – філія є центром  дитячого читання, яка намагається оперативно та повно задовольнити інформаційні потреби дітей, сприяти розвитку читацької культури, прищеплювати  любов до книги з раннього дитинства.

Наймолодші користувачі бібліотеки. 2010 рік.

Використовуючи в своїй роботі рольові ігри, ігрові програми, конкурси,   бібліотека намагається прилучити своїх маленьких користувачів до читання, розвивати  їх  інтелект, фантазію, допомагає  оволодіти рідною мовою. Працюючи з юними читачами, проводячи для них безліч різноманітних заходів, бібліотекар завжди пам'ятає про те, що головним завданням цієї роботи є виховання любові до книги і читання.

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал