Літопис землі Врадіївської

Літопис землі Врадіївської

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

До п'ятої річниці звільнення міст Сходу України

День Європи

День Європи

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Творча зустріч з Ангеліною Кріхелі (ЦДБ)

Тільки пам'ять не сивіє

Тільки пам'ять не сивіє

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Диво наше, калинова, українська мова

Диво наше, калинова, українська мова

Святкування Дня людей похилого віку

Святкування Дня людей похилого віку

День захисту дітей 2018

День захисту дітей 2018

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Жовтневої бібліотеки – філії

За свою 210 – літню історію ( населений пункт заснований в 1882 році на землях пана Долінського і отримав хутір Долінського) село  Жовтневе мало кілька назв: з 1926 року – хутір Будьонного,  з 1957 –Жовтневе.

У 30 – х роках минулого століття в селі побудували початкову школу, у якій навчалися діти хутора Будьонного та сусідніх сіл Розумовка і Калинівка. Ця перша школа мало чим відрізнялася від звичайних сільських хатин, мала дві навчальні кімнати для 1 – 2 та 3 – 4 класів. Вчила дітей одна вчителька у дві зміни. Згодом у 1948 році при школі було відкрито хату – читальню, в якій налічувалось  50 книг.  Працювала в бібліотеці Білоус Любов Харитонівна, старожили згадують її  як віддану працівницю бібліотечної справи. Вона віддавала всі свої сили і всю свою любов людям села. Згуртовувала їх, робила добрими та щирими.

      У 1961 році було побудовано Будинок культури.  Цього ж року хата – читальня була переведена до новобудови і отримала статус сільської біблітеки.  Тут  бібліотеку очолила  працювала Гарескул Надія Федорівна.

Згодом працівники змінювали один одного,  але заслуженим авторитетом серед сільської громади користувалась Віра Дмитрівна Дарнопук.  Це людина з активною життєвою позицією, її часто можна було бачити на різних ділянках сільськогосподарського виробництва, радо її зустрічали тваринники, трудівники ланів. Її руками було оформлено червоні кутки на твариннтцькій фермі, в механізованому загоні.

З інтересом  слухали сільські працівники  проведені нею бесіди, голосні читання. Частим гостем була бібліотекар у школі, дитячому садочку.

 В.Д. Дарнопук була ініціатором добрих справ на селі.Її авторитет , який вона здобула у односельчан, цілком заслужений. Пройшли десятки років, але досі односельці згадують вечори , що організовувала та проводила Віра Дмитрівна у сільському Будинку культури.

У 1975 році завідуючою Жовтневої  бібліотеки працювала Ткаченко Н.М., яка продовжила передавати читачам життєву мудрість книг.

З 1979 і по 2013роки  працювала Бабець Віра Дмитрівна. Вона більше тридцяти років віддала своїй бібліотечній справі. За ці роки роботи зарекомендувала себе дуже  старанним спеціалістом. Велика любов до людей і лагідна усмішка зачаровує дорослих читачів та дітей. Сільська бібліотека – це той затишний куточок, де можна душевно поспілкуватися, поділитися своїми радощами та невдачами.

В.Д.Бабець під час проведення свята до дня незалежності України. 1992 рік   

З 2013 року в Жовтневій бібліотеці – філії   почала працювати Бабець Алла Федорівна яка перетрансформувала заклад  в центр громадської активності села. Жоден сільський захід не проходить без участі бібліотекаря, ерудованої та авторитетної людини. Вона складає сценарії, координує діяльність з іншими працівниками культури, освітянами, а також організаціями – партнерами при підготовці та проведенні сільських заходів до Дня незалежності України, Дня села, визначних подій та свят. Бібліотека в тісному контакті співпрацює з Жовтневою сільською радою,  школою, Будинком культури.

     Одним із завданнь бібліотеки є заповнення вільного часу дитини. Бібліотека неповинна перетворюватись на суто освітню установу і різними шляхами може вивести дитину у безмежний світ знань. Це пізнання через гру, спілкування, змагання з однолітками. Але робота сьогоднішньої сільської бібліотека це не тільки робота з дітьми та молоддю і тому напрямком роботи Жовтневої  бібліотеки-філії визначена гуманізація, духовне відродження  сімейного читання.

      При Жовтневій бібліотеці уже понад 20 років працює клуб дітей «Любов до Бога» та гурток «Умілі ручки», а більше 10 років клуб для дорослих «Берегиня».

Засідання клубу Берегиня до відзначення Дня Святої покрови.2013 рік

Фонд бібліотеки налічує 5800 книг. Кількість читачів – 500 чоловік, з них 50 дітей. Книговидача бібліотеки становить 9000 книг з них 2500 – дитячої літератури. 

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

 

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал