Крути: і сум, і біль, і вічна слава

Крути: і сум, і біль, і вічна слава

До Дня соборності України

До Дня соборності України

Презентація книги

Презентація книги "Осінній пролісок"

Показ Docudays -

Показ Docudays - "Абетка"

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Добро серця єднає

Добро серця єднає

Покличемо пам’ять у свідки

Покличемо пам’ять у свідки

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Історія Жовтневої бібліотеки – філії

За свою 210 – літню історію ( населений пункт заснований в 1882 році на землях пана Долінського і отримав хутір Долінського) село  Жовтневе мало кілька назв: з 1926 року – хутір Будьонного,  з 1957 –Жовтневе.

У 30 – х роках минулого століття в селі побудували початкову школу, у якій навчалися діти хутора Будьонного та сусідніх сіл Розумовка і Калинівка. Ця перша школа мало чим відрізнялася від звичайних сільських хатин, мала дві навчальні кімнати для 1 – 2 та 3 – 4 класів. Вчила дітей одна вчителька у дві зміни. Згодом у 1948 році при школі було відкрито хату – читальню, в якій налічувалось  50 книг.  Працювала в бібліотеці Білоус Любов Харитонівна, старожили згадують її  як віддану працівницю бібліотечної справи. Вона віддавала всі свої сили і всю свою любов людям села. Згуртовувала їх, робила добрими та щирими.

      У 1961 році було побудовано Будинок культури.  Цього ж року хата – читальня була переведена до новобудови і отримала статус сільської біблітеки.  Тут  бібліотеку очолила  працювала Гарескул Надія Федорівна.

Згодом працівники змінювали один одного,  але заслуженим авторитетом серед сільської громади користувалась Віра Дмитрівна Дарнопук.  Це людина з активною життєвою позицією, її часто можна було бачити на різних ділянках сільськогосподарського виробництва, радо її зустрічали тваринники, трудівники ланів. Її руками було оформлено червоні кутки на твариннтцькій фермі, в механізованому загоні.

З інтересом  слухали сільські працівники  проведені нею бесіди, голосні читання. Частим гостем була бібліотекар у школі, дитячому садочку.

 В.Д. Дарнопук була ініціатором добрих справ на селі.Її авторитет , який вона здобула у односельчан, цілком заслужений. Пройшли десятки років, але досі односельці згадують вечори , що організовувала та проводила Віра Дмитрівна у сільському Будинку культури.

У 1975 році завідуючою Жовтневої  бібліотеки працювала Ткаченко Н.М., яка продовжила передавати читачам життєву мудрість книг.

З 1979 і по 2013роки  працювала Бабець Віра Дмитрівна. Вона більше тридцяти років віддала своїй бібліотечній справі. За ці роки роботи зарекомендувала себе дуже  старанним спеціалістом. Велика любов до людей і лагідна усмішка зачаровує дорослих читачів та дітей. Сільська бібліотека – це той затишний куточок, де можна душевно поспілкуватися, поділитися своїми радощами та невдачами.

В.Д.Бабець під час проведення свята до дня незалежності України. 1992 рік   

З 2013 року в Жовтневій бібліотеці – філії   почала працювати Бабець Алла Федорівна яка перетрансформувала заклад  в центр громадської активності села. Жоден сільський захід не проходить без участі бібліотекаря, ерудованої та авторитетної людини. Вона складає сценарії, координує діяльність з іншими працівниками культури, освітянами, а також організаціями – партнерами при підготовці та проведенні сільських заходів до Дня незалежності України, Дня села, визначних подій та свят. Бібліотека в тісному контакті співпрацює з Жовтневою сільською радою,  школою, Будинком культури.

     Одним із завданнь бібліотеки є заповнення вільного часу дитини. Бібліотека неповинна перетворюватись на суто освітню установу і різними шляхами може вивести дитину у безмежний світ знань. Це пізнання через гру, спілкування, змагання з однолітками. Але робота сьогоднішньої сільської бібліотека це не тільки робота з дітьми та молоддю і тому напрямком роботи Жовтневої  бібліотеки-філії визначена гуманізація, духовне відродження  сімейного читання.

      При Жовтневій бібліотеці уже понад 20 років працює клуб дітей «Любов до Бога» та гурток «Умілі ручки», а більше 10 років клуб для дорослих «Берегиня».

Засідання клубу Берегиня до відзначення Дня Святої покрови.2013 рік

Фонд бібліотеки налічує 5800 книг. Кількість читачів – 500 чоловік, з них 50 дітей. Книговидача бібліотеки становить 9000 книг з них 2500 – дитячої літератури. 

 

Гаряча лінія

Завідувачем сектору культури, молоді та спорту Врадіївської райдержадміністрації Кохановською Олександрою Юріївною кожного місяця третього вівторка з 8 години до 17 години проводиться «гаряча» телефонна лінія по телефону               9-66-68.

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал