Події

День пам'яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи 2023

Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Гіркі жнива"

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

Патріотичний банер «Зацвіте калина».

27 жовтня – День української писемності та мови

27 жовтня – День української писемності та мови

День захисників та захисниць України 2023

День захисників та захисниць України 2023

Міжнародний день миру 2023

Міжнародний день миру 2023

День Незалежності України 2023

День Незалежності України 2023

День Державного Прапора

День Державного Прапора

День Молоді 2023

День Молоді 2023

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

Міжнародний день пам'яті голокосту ромів

День Української Державності 2023

День Української Державності 2023

Підписка на періодичні видання

Підписка на періодичні видання

День Конституції України 2023

День Конституції України 2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Захист прав дітей та підлітків

Захист прав дітей та підлітків

Книгодрукування Врадіївщини

Книгодрукування Врадіївщини

День пам’яті жертв геноциду киримли

День пам’яті жертв геноциду киримли

День вишиванки

День вишиванки

Сторінка ЦДБ

 

Для додавання контенту

 

Скачати книгу "Воїни світла Миколаївщини"

Вхід для бібліотекарів

Історія Жовтневої бібліотеки – філії

За свою 210 – літню історію ( населений пункт заснований в 1882 році на землях пана Долінського і отримав хутір Долінського) село  Жовтневе мало кілька назв: з 1926 року – хутір Будьонного,  з 1957 –Жовтневе.

У 30 – х роках минулого століття в селі побудували початкову школу, у якій навчалися діти хутора Будьонного та сусідніх сіл Розумовка і Калинівка. Ця перша школа мало чим відрізнялася від звичайних сільських хатин, мала дві навчальні кімнати для 1 – 2 та 3 – 4 класів. Вчила дітей одна вчителька у дві зміни. Згодом у 1948 році при школі було відкрито хату – читальню, в якій налічувалось  50 книг.  Працювала в бібліотеці Білоус Любов Харитонівна, старожили згадують її  як віддану працівницю бібліотечної справи. Вона віддавала всі свої сили і всю свою любов людям села. Згуртовувала їх, робила добрими та щирими.

      У 1961 році було побудовано Будинок культури.  Цього ж року хата – читальня була переведена до новобудови і отримала статус сільської біблітеки.  Тут  бібліотеку очолила  працювала Гарескул Надія Федорівна.

Згодом працівники змінювали один одного,  але заслуженим авторитетом серед сільської громади користувалась Віра Дмитрівна Дарнопук.  Це людина з активною життєвою позицією, її часто можна було бачити на різних ділянках сільськогосподарського виробництва, радо її зустрічали тваринники, трудівники ланів. Її руками було оформлено червоні кутки на твариннтцькій фермі, в механізованому загоні.

З інтересом  слухали сільські працівники  проведені нею бесіди, голосні читання. Частим гостем була бібліотекар у школі, дитячому садочку.

 В.Д. Дарнопук була ініціатором добрих справ на селі.Її авторитет , який вона здобула у односельчан, цілком заслужений. Пройшли десятки років, але досі односельці згадують вечори , що організовувала та проводила Віра Дмитрівна у сільському Будинку культури.

У 1975 році завідуючою Жовтневої  бібліотеки працювала Ткаченко Н.М., яка продовжила передавати читачам життєву мудрість книг.

З 1979 і по 2013роки  працювала Бабець Віра Дмитрівна. Вона більше тридцяти років віддала своїй бібліотечній справі. За ці роки роботи зарекомендувала себе дуже  старанним спеціалістом. Велика любов до людей і лагідна усмішка зачаровує дорослих читачів та дітей. Сільська бібліотека – це той затишний куточок, де можна душевно поспілкуватися, поділитися своїми радощами та невдачами.

В.Д.Бабець під час проведення свята до дня незалежності України. 1992 рік   

З 2013 року в Жовтневій бібліотеці – філії   почала працювати Бабець Алла Федорівна яка перетрансформувала заклад  в центр громадської активності села. Жоден сільський захід не проходить без участі бібліотекаря, ерудованої та авторитетної людини. Вона складає сценарії, координує діяльність з іншими працівниками культури, освітянами, а також організаціями – партнерами при підготовці та проведенні сільських заходів до Дня незалежності України, Дня села, визначних подій та свят. Бібліотека в тісному контакті співпрацює з Жовтневою сільською радою,  школою, Будинком культури.

     Одним із завданнь бібліотеки є заповнення вільного часу дитини. Бібліотека неповинна перетворюватись на суто освітню установу і різними шляхами може вивести дитину у безмежний світ знань. Це пізнання через гру, спілкування, змагання з однолітками. Але робота сьогоднішньої сільської бібліотека це не тільки робота з дітьми та молоддю і тому напрямком роботи Жовтневої  бібліотеки-філії визначена гуманізація, духовне відродження  сімейного читання.

      При Жовтневій бібліотеці уже понад 20 років працює клуб дітей «Любов до Бога» та гурток «Умілі ручки», а більше 10 років клуб для дорослих «Берегиня».

Засідання клубу Берегиня до відзначення Дня Святої покрови.2013 рік

Фонд бібліотеки налічує 5800 книг. Кількість читачів – 500 чоловік, з них 50 дітей. Книговидача бібліотеки становить 9000 книг з них 2500 – дитячої літератури. 

 

Бібліотечні Новини

Дія.Цифрова освіта

 
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Детальніше...
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

Детальніше...
XI Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-20 вересня 2020 р

У межах 27-го BOOKFORUM відбудеться XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?».

48794695273 08a11a75dd c

Детальніше...
Дистанційна освіта в Миколаївському регіональному тренінговому центрі

10 травня на базі мережі дистанційної освіти в Миколаївському регіональному тренінговому центрі на платформі Moodle бібліотекарями Врадіївської ЦБС розпочато вивчення нового курсу:

«Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника». 

Детальніше...
Популяризуємо Інтернет-відеодзвінки - зменшуємо динаміку захворюваності

Відеодзвінки – чудовий спосіб організувати зустріч, коли ми перебуваємо на відстані один від одного. Соціальна й надзвичайно комунікабельна категорія наших громадян любить зустрічатися. А під час розповсюдження коронавірусу, коли оголошено заклик залишатися вдома та не зустрічатися з іншими, може бути важко залишатися на зв’язку, якщо хтось не опановує ІТ. У зв'язку з цим ми хотіли б звернути вашу увагу на пропозиції різних провайдерів, які можна використовувати для відеодзвінків: FaceTime, Messenger, WhatsApp та Google Duo. Нижче знайомимо вас із основними програмами для відеоспілкування.

Детальніше...
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Детальніше...

Наш Youtube канал

 
 

Фотогалерея