Крути: і сум, і біль, і вічна слава

Крути: і сум, і біль, і вічна слава

До Дня соборності України

До Дня соборності України

Презентація книги

Презентація книги "Осінній пролісок"

Показ Docudays -

Показ Docudays - "Абетка"

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

День ліквідатора аварії на ЧАЕС

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Можливості – обмежені, здібності – безмежні

Добро серця єднає

Добро серця єднає

Покличемо пам’ять у свідки

Покличемо пам’ять у свідки

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

Для додавання контенту

 

ЦРЛ On-line

Зв'язок з Врадіївською бібліотекою філією №2

Сторінками історії Новопавлівської бібліотеки – філії Врадіївської ЦРБ

У 1930 році в пристосованому поки що будинку (Нардом) організувався драматичний гурток. Майже щовечора збиралась молодь, проводились читки газет, журналів. Люди потяглися до книг, газет, до знань.

    У 1931 роців культурна революція прийшла і в  село Новопавлівка - відкрилися двері школи, клубу, бібліотеки  з книжковим фондом 5550 книг.

      Під час Великої Вітчизняної війни вся література була знищена німецькими окупантами. В післявоєнні роки колгосп ім. Карла Маркса збудував Будинок  культури із глядацьким залом на 500 місць. В приміщенні закладу виділили дві кімнати для бібліотеки.

    Відбулися зміни в побуті і звичаях, все населення  від малого до старого відвідує бібліотеку. Культурно і весело проводяться радянські свята.

    У 1962 році в бібліотеці налічується 6660 книг, читачів -810. Газети, журнали і художня література стали життєвою потребою трудящих  села Новопавлівки.

  Першим бібліотекарем села працювала Маньковська Людмила Іванівна, потім на зміну їй пришла Коргуз Олександра Максимівна.

       Новопавлівська бібліотека – філія, почала обслуговувати не тільки людей свого села, а й сіл Ковалівка та Біляєво. Завідуюча Новопавлівської сільської бібліотеки Тамара Миколаївна Руденко  щотижня ходила до колгоспників, які працювали на фермах, мехзагонах, про що свідчать архівні публікації районної газети,   носила їм художню літературу, відкривала  книжкові виставки, проводила  бесіди.

 В 70-ті роки  сільська бібліотека – центр агітаційної та пропагандистської роботи  радянського способу життя. Разом з партійною та комсомольською організаціями бібліотекар проводить заходи, де знайомить населення з актуальними проблемами соціалістичного будівництва. Крім роботи з читачами, в бібліотеці організовують виставки літератури. Підбирались матеріали  відображених в документах партії та уряду.

      З кожним роком в бібліотеці збільшується книжковий фонд,  у 1979 році він складав майже 9000 книг. Користувалися послугами бібліотеки 1050 чоловік, книговидача склала 21000 книг.

Книжкові кутки на політичну, атеїстичну та інші теми оформляла  Жулавська Ніна Сергіївна, яка працювала завідуючою бібліотеки. З школярами місцевої школи проводяться голосні читки художньої літератури, бесіди, перегляди літератури. Почесну місію сіяча доброго, розумного, вічного серед сільського населення продовжили
 Шеремет  Любов Василівна,  Миргородська Наталя Дмитрівна, Варкалець Валентина Володимирівна. 
Тривалий час  (з 1980 по 2012 рік) завідуючою працювала Тимошевська Ніна Іванівна.
Тематичний вечір «Трезвость -  норма жизни.» 1981 рік
Їй на зміну прийшла Єремеєва  Ольга Олексіївна. Тут створено фольклорно – драматичний гурток  «Барвінок» з учнів 1 – 6 класів,  дошкільнят, які в своєму репертуарі мають українські народні пісні, казки.  Фольклорно – драматичний гурток «Барвінок» приймає участь в різних культурно – масових заходах села Новопавлівки та перебуває участь в тісній взаємодії з Новопавлівським Будинком культури. Продовжується робота з  інвалідами,  пенсіонерами.
Фольклорно – драматичний гурток  «Барвінок». 2011 рік

В Новопавлівській бібліотеці – філії налічується 15485 книг, 600 читачів. Проводяться літературні ранки, проходять обговорення книг, бесіди,  створюються книжкові виставки, тематичні полиці. Велику увагу приділено збереженню духовних традицій рідного краю, що відображається в виставковій роботі, проведенні різноманітних масових заходів.

Працюючи з літературою про рідний край в бібліотеці, читачі при допомозі працівника закладу закріплюють навички пошукової роботи, розширюють свій кругозір, збагачуються новими знаннями, вчаться працювати з додатковою літературою. Разом з читачами Ольга Олексіївна зібрала цікавий матеріал, з історії виникнення села   Новопавлівка, та відкриття першої   сільської бібліотеки, про який повідомили старожили, бібліотекарі- ветерани, архівні документи.  Результатом кропіткої роботи бібліотекаря та сільських користувачів- краєзнавців став випуск брошури: «Історія рідного села» .

Щоб залишатися цікавою, привабливою і потрібною для користувачів Новопавлівська сільська бібліотека сьогодні за рахунок розширення сфери своїх послуг намагається бути поміченою, вдається до найрізноманітніших заходів: пошуку спонсорів та меценатів, всякого роду оформлень, ремонту приміщення. Співпрацюючи з сільською громадою знаючи її проблеми і уподобання бібліотекар урізноманітнивши послуги перетворила заклад із суто інформаційного у культурно–дозвіллєвий центр.

 

Гаряча лінія

Завідувачем сектору культури, молоді та спорту Врадіївської райдержадміністрації Кохановською Олександрою Юріївною кожного місяця третього вівторка з 8 години до 17 години проводиться «гаряча» телефонна лінія по телефону               9-66-68.

Фотогалерея

Сторінка ЦДБ

Вхід для бібліотекарів

Наш Youtube канал